Slovan Bratislava je vraj na predaj? Ivan Kmotrík ml. reaguje

Niké Liga 2023/24

autor hetrik.sk

Slovan Bratislava je vraj na predaj? Ivan Kmotrík ml. reaguje
Zdroj: Facebook/Tomáš Kotlárik RTVS

Generálny riaditeľ bratislavského Slovana Bratislava Ivan Kmotrík ml. v rozhovore pre RTVS prehovoril o medializovanom prestupovom zákaze zo strany FIFA a tiež o možnom predaji klubu.

Dlžné peniaze už boli slovenskému reprezentantovi poslané a ban by teda mal byť čoskoro zrušený. Klub potrebuje zmeny, pracuje sa aj na príchodoch. Záujemca o kúpu zatiaľ nie je.


S De Marcom sme v kontakte. Suma bola uhradená, chce to pár dní, aby to nabehlo Vernonovi na účet. Nasledujú legislatívne procesy a ban bude určite v nasledujúcich dňoch zrušený.

Bolo to nafúknuté, ale netreba to ani zľahčovať. Uvedomujem si, že to bola chyba finančného oddelenia. Klub ako je Slovan, nemôže hazardovať so svojim menom.

Slovan potrebuje radikálne zmeny vo viacerých oddeleniach a celkovo vo fungovaní. Systém je tak nastavený, že ak dlžnú sumu uhradíme, tak ban je zrušený a potom by nám nemalo už nič hroziť.

Už pracujeme na príchodoch. Na letné prestupové obdobie to nebude mať žiadny vplyv, určite sa nemusíme báť. Chcem vyvrátiť polemiky, že Slovan by nemal priniesť v lete alebo v ďalšej zime hráčov, to nie je pravda, reagoval Kmotrík.


V kuloároch sa špekuluje o možnosti, že je Slovan na predaj

Dnes neevidujem žiadneho záujemcu. Vždy je všetko na predaj v rámci ponuky a dopytu, to je úplne normálna vec. Tak ako hráči, tak aj kluby sú vo svete na predaj.

Vždy môže prísť ponuka, ktorá sa nedá odmietnuť. Momentálne nerokujeme so žiadnym záujemcom a nie sme vo fáze, že by sme zajtra klub predávali. Máme svoju vlastnú víziu a vieme, čo chceme naplniť.

Ja som povedal, že v rámci mojej pozície vidím nutnosť zmien na to, aby mohol klub napredovať a posunúť sa ešte ďalej. Je nevyhnutné v klube niečo urobiť, doplnil generálny riaditeľ v rozhovore s redaktorom RTVS Tomášom Kotlárikom.

Kompletnú reportáž si môžete pozrieť vo videu na tomto odkaze.