Slovan Bratislava ohlásil novú posilu z Anglicka (VIDEO)

Fortuna Liga

Slovan Bratislava ohlásil novú posilu z Anglicka (VIDEO)

ŠK Slovan Bratislava konečne ohlásil dlho očakávanú novú posilu do ofenzívy.

Klub na sociálnych sieťach privítal anglického futbalistu Andreho Greena. 23 ročný krídelník prestupuje zo Sheffieldu Wednesday, ktorý vypadol až do League One, teda 3. najvyššej súťaži v Anglicku.

Informácie o novej posile na oficiálnej stránke klubu:

Belasí získali posilu z Britských ostrovov. Hráčom najúspešnejšieho slovenského klubu sa stal 23-ročný krídelník Andre Green, odchovanec Aston Villy. Do tréningového procesu sa zapojí po dnešnom zápase s Olympiakosom.

Andre Green je atletický typ hráča, schopný nastúpiť na ľavom i pravom krídle. Už v zime bol o neho záujem spomedzi viacerých európskych klubov, no chcel zostať v Anglicku. Po vypadnutí Sheffieldu do League One to Slovan skúsil opäť, a tentoraz sa jeho príchod po náročných rokovaniach podarilo dotiahnuť.

„Som veľmi rád, že sa nám podarilo tento prestup zrealizovať. O Andreho sme mali záujem už v zime, zotrvali sme však v kontakte a teším sa, že k nám teraz prichádza. Bol to jeden z najnáročnejších transferov, ktoré sme dosiaľ realizovali. Naším cieľom bolo stihnúť Andreho dopísať na súpisku tak, aby bol trénerovi Weissovi k dispozícii na odvetu s Olympiakosom. Transfer sme uzavreli doslova pár minút pred uzávierkou súpisky. Využili sme všetky naše kontakty a vyvinuli sme maximálne úsilie, aby to zapadlo v posledných sekundách. Andre Green k nám prichádza na trvalý prestup, sme dohodnutí na dvojročnom kontrakte s dvojročnou opciou. Verím, že naša spolupráca bude úspešná a prospešná pre obe strany. Je to krídelný hráč, ktorý nám môže priniesť viac možností a zvýšenie kvality v týchto priestoroch. V piatok sa zapojí do tréningového procesu a bude k dispozícii na nedeľňajší zápas so Sereďou a taktiež na odvetu s Olympiakosom,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Andre Green je krídelný hráč, môže nastúpiť na ľavom i pravom krídle. Je odchovancom anglického klubu Aston Villa, kde si prešiel mládežníckymi kategóriami a v jej drese ako 17-ročný debutoval v Premier League. V mladom veku si prešiel aj hosťovaniami v Championship v Portsmouthe, Prestone či Charltone. Na jar 2019 pomohol Aston Ville k návratu medzi anglickú elitu, keď „Villans“ uspeli v play-off. Naposledy pôsobil v Sheffielde Wednesday. Celkom má v anglickej Championship na konte 66 štartov.

V mládežníckych kategóriách U16 až U20 reprezentoval Anglicko, v reprezentačných výberoch má na konte 20 štartov.