Slovan Bratislava reaguje na údajné napadnutie fanúšika Trenčína (VIDEO)

Niké Liga 2023/24

autor hetrik.sk

Slovan Bratislava reaguje na údajné napadnutie fanúšika Trenčína (VIDEO)

Po víkendovom zápase Fortuna Ligy medzi Trenčínom a Slovanom Bratislava sa malo odohrať napadnutie Branislava Ondrášika.

Všetko popísal v live prenose na facebooku, ktoré si už pozrelo cez 60 tisíc ľudí. Vedenie Slovana Bratislava dnes zverejnilo oficiálne stanovisko.

Počas včerajšieho a v priebehu dnešného dňa boli v niektorých médiách zverejnené „šokujúce“ články s názvami „Slovanistickí chuligáni opäť v akcii“, či „Slovanisti opäť vyčíňali“. Tieto média tak podali pomocnú ruku pánovi Branislavovi Ondrášikovi, vďaka ktorému sa rozpútala propagandistická antikampaň smerom k nášmu klubu ŠK Slovan Bratislava a našim fanúšikom.

Dovolíme si tvrdiť, že pán Ondrášik, ktorý sa verejne proklamuje ako človek s charakterom a pozitívnymi a správnymi názormi, verejne provokoval a dokonca vyzýval na násilie voči fanúšikom ŠK Slovan Bratislava, ktorých označil aj ako neonacistov. Zároveň verejne urazil klub ŠK Slovan Bratislava, ktorý označil synonymom „Hanba Slovenska“. Z príspevku je jasné, že v tento deň hral AS Trenčín zápas iba proti nášmu klubu a teda urážka na náš klub je jasná.

Pán Ondrášik tesne po zápase upravil svoj status a doplnil ho slovom „aj výsledkovo“. ŠK Slovan Bratislava je názoru, že tak spravil úmyselne, pretože zistil, že v prvom príspevku sa dopustil provokácií a že verejne vyzýval k násiliu voči fanúšikom ŠK Slovan Bratislava.
Klub je názoru, že v tomto upravenom statuse použil p. Ondrášik slovo „neonacistom“ ako synonymum „ŠK Slovan Bratislava“, pretože výsledok vo futbalovom zápase môžu dosiahnúť iba samotní hráči, ktorí vystupujú pod názvom jednotlivých klubov.

Pán Ondrášik ihneď po zápase natočil „live“ video na svoj FB profil, kde povedal, že ho bezprostredne po odchode zo štadióna napadli fanúšikovia Slovana, ktorí ho kopali do hlavy a ukradli šál AS Trenčín. Vytvorené video je plné protikladných slov p. Ondrášika na videu, jeho komentároch na FB a nakoniec aj v rozhovore, ktorý poskytol p. Ondrášik Novému Času. V rozhovore pre Nový čas uvádza pán Ondrášik na priamu otázku redaktora: „Tvrdíte, že vás napadli slovanisti. Na základe čoho usudzujete, že to boli priaznivci belasých?“ odpovedal takto: „Kto iný by mal záujem zbiť niekoho v drese AS Trenčín a strhnúť mu šál AS Trenčín hrubou silou po zápase Trenčín – Slovan!“ (pozn. hralo sa v Žiline). To znamená, že ak k incidentu prišlo, tak pán Ondrášik označil dvoch páchateľov okamžite ako fanúšikov Slovana a to bez toho, aby mali akékoľvek insígnie spojené s našim klubom. Dokonca pán Ondrášik v rozhovore pre Nový čas tvrdil, že kvôli tme a zahaleniu útočníkov by týchto nedokázal identifikovať. Pán Ondrášik to však aj napriek vyššie uvedeným jeho tvrdeniam vyhodnotil tak, že za svoj predzápasový provokatívny post na Facebooku to museli byť fanúšikovia Slovana. Bez akýchkoľvek priamych aj nepriamych dôkazov.

Bezpečnostný manažér MŠK Žilina Ján Ukrop, ktorý na tomto zápase riadil bezpečnostnú službu, sa pre klub ŠK Slovan Bratislava vyjadril: „Všetci fanúšikovia ŠK Slovan Bratislava, ktorí prejavovali sympatie ku svojmu klubu, či už oblečením, suvenírmi, alebo povzbudzovaním sa nachádzali iba vo svojom vyhradenom sektore, ktorý bol dostatočne zabezpečený, aby sa fanúšikovia klubov nemohli medzi sebou na tribúnach miešať. Počas zápasu sme takto presunuli štyroch fanúšikov Slovana do sektoru hostí. Takýto postup volíme vždy aj pri našich domácich zápasoch MŠK Žilina.“

Stal sa tento incident?

ŠK Slovan Bratislava nemá kompetencie, aby vyšetroval a rozhodol vo veci údajného incidentu voči p. Ondrášikovi. Požiadali sme však bezpečnostného manažéra MŠK Žilina o spoluprácu, aby sme v rámci našich možností zistili viac. Po vzhliadnutí bezpečnostných kamier v okolí štadióna nebol zachytený žiadny incident, ktorý p. Ondrášik popisuje. To však nemusí jasne dokazovať, že incident sa nestal. Dovolíme si však tvrdiť, že samotné video p. Ondrášika je plné kontroverzií. Pán Ondrášik bol napadnutý dvoma osobami, ktoré ho údajne kopali do hlavy a oblasti spánkov. On však chvíľku na to natočí video za asistencie, podľa vlastných slov jeho záchrancu pána Erika, ktorý však tesne po brutálnom napadnutí jeho kamaráta, vyčaruje krásny hollywoodský úsmev do kamery.

Pán Ondrášik okrem svojej provokácie prostredníctvom Facebooku však pokračoval ďalej. Počas polčasovej prestávky zápasu p. Ondrášik pri fanshope AS Trenčín neustále urážal ŠK Slovan Bratislava, majiteľa klubu p. Kmotríka a fanúšikov Slovana. Svedkom toho bola prítomnosť zástupcu klubu ŠK Slovan Bratislava p. Kramariča a takisto aj poverenej osoby AS Trenčín, ktorá s p. Kramaričom vyúčtovala predaj vstupeniek do sektoru hostí.

Pán Ondrášik sa počas samotného zápasu nachádzal na hlavnej tribúne, kde ďalej pokračoval v urážkach voči ŠK Slovan Bratislava, jeho predstaviteľom a fanúšikom. Následne bol p. Ondrášik upozornený za nevhodné správanie usporiadateľskou službou s možnosťou vykázania zo štadióna.

ŠK Slovan Bratislava rieši dané statusy prostredníctvom advokátskej kancelárie

ŠK Slovan Bratislava dnes požiadal JUDr. Juraja Kuráňa CSc., aby preskúmal závažnosť príspevku p. Ondrášika, kde podľa klubu urazil náš klub a označil náš klub ako „neonacistov“.

„Dovolím si tvrdiť, že každý, kto zverejní na verejne prístupnom profile sociálnej siete urážlivý a k násiliu podnecujúci komentár, si musí byť vedomý, že voči nemu môže byť vyvodená zodpovednosť. Treba si uvedomiť, že takéto správanie prekračuje hranice slobody prejavu, a je možné brániť sa voči nemu právnymi prostriedkami tak, aby už nedochádzalo k ohováraniu a poškodzovaniu mena ŠK Slovan Bratislava. Je neprípustné, aby ktokoľvek hrubo znevažujúcim statusom na sociálnej sieti poškodil 100-ročnú históriu celého klubu, bývalých vynikajúcich hráčov a trénerov, funkcionárov, fanúšikov a ďalších, ktorí dlhé roky poctivo budovali meno klubu ŠK Slovan Bratislava. Je veľmi pravdepodobné, že takéto správanie bude mať dohru,“ reagoval JUDr. Juraj Kuráň CSc.

Záver klubu

Pán Ondrášik je známa osoba pohybujúca sa v mediálnom a internetovom svete, ktorá prezentuje široké spektrum svojich názorov a postojov. Ako vyštudovaný novinár, poznajúci ako nafúknuť mediálnu bublinu tak, aby si ju všimlo čo najviac, aj nezainteresovaných čitateľov a pozorovateľov, dokázal na seba strhnúť pozornosť, o čo mu evidentne aj išlo. Nechávame na úsudok každého, aby si vyhodnotil fakty, samotné tvrdenia a správanie pána Ondrášika.

ŠK Slovan Bratislava odmieta jeho vykonštruované tvrdenia ďalej komentovať, čo neznamená že nebudeme ďalšie kroky v tejto veci riešiť právnou cestou.

ŠK Slovan Bratislava odmieta a tvrdo odsudzuje akékoľvek násilie a nevhodné správanie našich fanúšikov. Máme však za to, že ničím nepodložené tvrdenia pána Ondrášika hrubo očiernili nielen náš klub ale aj našich fanúšikov a zároveň v budúcnosti nebudeme prihliadať na to, aby akákoľvek osoba za pomoci niektorých médií neoprávnene urážala a očierňovala náš klub a takisto našich fanúšikov.