Slovan dostal pokutu za oslavu titulu na Tehelnom poli. Za celú sezónu prišiel o poriadny balík

Niké Liga 2023/24

autor hetrik.sk

Slovan dostal pokutu za oslavu titulu na Tehelnom poli. Za celú sezónu prišiel o poriadny balík

Azda ani niet týždňa, kedy by Slovan Bratislava nedostal finančnú pokutu po zasadnutí disciplinárnej komisie slovenského futbalového zväzu.Inak tomu nebolo ani tentoraz, Belasí musia zaplatiť 5 tisíc eur za víkendový zápas proti Podbrezovej, počas ktorého sa na Tehelnom poli oslavoval zisk piateho ligového titulu za sebou.

Oficiálny účet Fortuna Ligy na Youtube zároveň zverejnil "Aftermovie" z osláv majstrovského titulu, kde vo veľkom štýle poukazuje práve na použitú pyrotechniku, vhadzovanie papierových predmetov na ihrisko a tiež hromadné vniknutie divákov na hraciu plochu po záverečnom hvizde.

Podľa redaktora RTVS Tomáša Kotlárika prišiel Slovan v sezóne 22/23 iba na pokutách o približne 30 tisíc eur.


Úradná správa SFZ:

ŠK Slovan Bratislava futbal (Fortuna liga). Na základe Správy delegáta zo stretnutia, podnetu delegáta SFZ prostredníctvom podania v ISSF, priloženej fotodokumentácie a videodokumentácie, za HNS divákov (vulgárne pokriky na adresu súpera, prejavy hanobiace príslušnosť k národnosti, použitie pyrotechniky, vhadzovanie papierových predmetov na HP, s následkom prerušenia stretnutia a hromadné vniknutie divákov na HP pred ukončením stretnutia) a nedostatočnú US (umožnenie vnesenia pyrotechniky) v stretnutí 10. kola FL – nadstavbová časť o titul ŠK Slovan Bratislava – FK Železiarne Podbrezová, podľa čl. 57/1b a čl. 58/2a, b, d, f, g DP ukladá DS – finančnú pokutu 5 000 eur, podľa čl. 58/3, čl. 36/2a a čl. 12/6 DP. 


Foto: Youtube/Fortuna Liga