Slovan ustúpil a fanúšikom Trnavy zabezpečí viac vstupeniek. Derby by sa tak malo odohrať!

Niké Liga 2023/24

autor hetrik.sk

Slovan ustúpil a fanúšikom Trnavy zabezpečí viac vstupeniek. Derby by sa tak malo odohrať!

Prestížne slovenské derby medzi Slovanom Bratislava a Spartakom Trnava by sa malo odohrať na novom Tehelnom poli.

Vedenie Slovana dnes informovalo, že fanúšikom hostí dokáže zabezpečiť požadovaný počet vstupeniek (5% z celkovej kapacity štadióna).

ŠK Slovan ubezpečuje fanúšikov a celú futbalovú verejnosť, že zápas 21. kola Fortuna ligy so Spartakom Trnava sa odohrá v nedeľu 3. marca o 18:00 na novom Tehelnom poli.

Kontaktovali sme dodávateľa, aby zabezpečil potrebné úpravy v sektore hostí pri zachovaní bezpečnosti všetkých fanúšikov. Do zápasu poskytneme priaznivcom hostí aj zvyšné vstupenky do výšky piatich percent z celkovej kapacity štadióna.

Štadión nie je stavenisko a dôrazne odmietame tvrdenia o tom, že by bola akokoľvek ohrozená bezpečnosť aktérov stretnutia. Tribúny štadióna sú skolaudované v rámci predčasného užívania podľa platnej legislatívy SR.

Tvrdenia o tom, že by mala byť ohrozená bezpečnosť fanúšikov, sú nepravdivé a považujeme ich za nepodložené, zavádzajúce a neférové. Na sektore hostí neprebiehajú hrubé stavebné práce, ale nevyhnutné úpravy na to, aby bola zaručená bezpečnosť pre všetkých fanúšikov na štadióne. , povedal pre klubový web generálny riaditeľ ŠK Slovan Ivan Kmotrík ml.

Reakcia Spartaka Trnava:

FC Spartak Trnava zaregistroval prostredníctvom médií informáciu Slovana o navýšení lístkov do sektoru hostí na 5%. Klub zatiaľ oficiálne stanovisko Slovana nemá, má sa tak stať na utorkovej popoludňajšej bezpečnostnej porade, ktorá bude aj za účasti vedenia Spartaka. Po nej sa Trnavčania oficiálne vyjadria. 

Navyše, navýšenie lístkov nebolo jedinou podmienkou odohratia zápasu, klub kladie dôraz aj na bezpečnosť. Tú budú andeli požadovať v rámci štadióna a taktiež sektoru hostí, ktorý si chcú osobne pozrieť.