Slovanisti mali stretnutie s fanúšikmi. Ultras zverejnil oficiálne stanovisko

Niké Liga 2023/24

autor hetrik.sk

Slovanisti mali stretnutie s fanúšikmi. Ultras zverejnil oficiálne stanovisko

Napätý vzťah medzi Slovanom Bratislava a vlastnými fanúšikmi vyústil až do ich víkendového odchodu zo štadióna počas ligového stretnutia v Dunajskej Strede.

Hlavnými dôvodmi majú byť nepresvedčivé výkony slovenského majstra z posledného obdobia. Rovnako tak sa ešte nezabudlo aj na šokujúcu prehru 2:6 na Cypre s Arisom Limassol v rámci play off Európskej Ligy.


Na záver prestupového obdobia sa zároveň nepodarilo priniesť žiadnu ofenizívnu posilu. Belasí v spomínanom stretnutí prehrali s DAC 1:3.

Vážim si týchto chlapcov, že nás chodia povzbudzovať, ale toto by nemali robiť. Keď si fanúšik, fandíš aj keď je zle a nedarí sa. Sú to mladí 16-18-roční chlapci.

Chápem ich emóciu, ale viac sa k tomu vyjadrovať nebudem. To, ako som robil, nech zvážia ľudia, novinári, klub, majiteľ, ale nie 16-ročné deti, reagoval na odchod fanúšikov tréner Vladimír Weiss starší.

Ultras Slovana Bratislava má za sebou stretnutie so zástupcami kabíny

Prečítejti si ich oficiálne stanovisko, ktoré zverejnili na Facebooku:

Slovanisti! V pondelok večer sa uskutočnilo stretnutie medzi zástupcami Sektoru C a zástupcami kabíny nášho mužstva. Cieľom stretnutia bolo vydiskutovať si isté konkrétne udalosti z posledných týždňov (prehra v Limassole, rozpačitý výkon proti Podbrezovej a taktiež reakcia publika po zápase proti Podbrezovej a v zápase v Dunajskej Strede).

V prvom rade treba povedať, že hráči si plne uvedomujú kvôli čomu sme boli nespokojní a úprimne ich naša reakcia mrzí. Treba však povedať aj to, že pravdepodobne všetci fanúšikovia aktuálne cítia a vidia, že s výnimkou výbuchu v Limassole nasledujúce výkony neboli až také zlé, aby sa na hráčov vzniesla taká vlna kritiky, ako sa vzniesla.

Aktuálna napätá situácia je skôr výsledok niekoľkoročnej frustrácie z opakovane vyskakujúcich problémov v klube, ktoré sa odrážajú na ihrisku a my ako spotrebitelia cítime oprávnenú potrebu sa ku nej vyjadriť. Tu však narážame na bod, ktorý je potrebné zdôrazniť. V našom klube sú bohužiaľ veci, ktoré hráči a ani my ovplyvniť nedokážeme.

Čo hráči ovplyvniť dokážu sú samozrejme ich výkony a prístup k zápasom. Čo dokážeme ovplyvniť my je naša podpora alebo vyjadrenie nespokojnosti. Či sa to niekomu páči alebo nie, takto to vždy bolo a pravdepodobne ešte dlho bude. Zo skúseností z časov minulých, odmietame formu bojkotov ako tomu bolo v minulosti (nechodenie na štadión) vzhľadom na to, že takmer nikdy k ničomu neviedli.

Je čas sa naučiť, že svoj názor treba vyjadriť osobne, nie cez telefóny, počítače či hromžením spoza televízora. Avšak aj vyjadrenie nespokojnosti vo vyspelých ultras táboroch musí mať nejakú formu. To bol jeden z dôvodov, prečo sme po skúsenosti z domáceho zápasu s Podbrezovou zvolili v DS, ORGANIZOVANÝ odchod zo sektoru.

Nakoľko v predchádzajúcom zápase aj napriek výzve od speakra pár desiatok ľudí na tribúne ostalo (resp. vrátilo sa na ňu) a následne viedlo s hráčmi nie úplne konštruktívnu debatu, ktorá vyústila do zbytočných urážok a nadávok, rozhodli sme sa nenechať v Dunajskej Strede nič na náhodu a zamedziť tak ďalšiemu vyostreniu situácie. Opäť je len potrebné zopakovať "či sa vám to páči alebo nie", na komunikáciu s hráčmi sú v kotli kompetentní ľudia, ktorí zastávajú názor fanúšikov predovšetkým z nášho sektora.

Po včerajšej debate sme aj my pochopili, že hráči vnímajú úplne inak, keď sa im snažia dohovoriť kompetentní ľudia ako keď sa navzájom prekrikuje hŕstka ľudí, od ktorých počúvajú iba urážky. Výsledok spoločnej debaty je nasledovný. Hráči na základe našej spoločnej debaty prisľúbili, že rovnako oddane ako my na tribúnach a v uliciach, aj oni na trávniku sa budú biť a bojovať za NÁŠ Slovan a za splnenie týchto cieľov.

Kapitáni a autority v mužstve budú vplývať na všetkých spoluhráčov, aby hrali s takým srdcom a odhodlaním, ako sa na belasý dres patrí.

V prípade ak to niekto z mužstva napriek tomu nepochopí, kapitáni zabezpečia jeho osobnú účasť na ďaľšej debate so zástupcami Sektoru C, kde si to určite radi znova osobne vydiskutujeme.

Aj napriek situácii a veciam, ktoré neovplyvníme, spolu sme belasá sila, MY SME SLOVAN BRATISLAVA!!

Šanca na reparát bude už čoskoro. Slovan Bratislava nastúpi už vo štvrtok na úvodný duel skupiny Konferenčnej Ligy UEFA doma proti Klaksviku.

Foto: Twitter/Tomáš Kotlárik, Youtube/ŠK Slovan Bratislava