Slovenská futbalová reprezentácia do 20 rokov spoznala nové dejisko majstrovstiev sveta

Slovensko

autor hetrik.sk

Slovenská futbalová reprezentácia do 20 rokov spoznala nové dejisko majstrovstiev sveta

Medzinárodná futbalová federácia FIFA sa v stredu rozhodla oficiálne odobrať Indonézii právo hostiť majstrovstvá sveta futbalistov do 20 rokov.

K rozhodnutiu prišlo po stretnutí prezidenta FIFA Gianniho Infantina so šéfom Indonézskej futbalovej asociácie Erickom Thohirom. Dôvodom má byť problém hostiteľskej krajiny s účasťou Izrelana na šampionáte.

Na turnaji sa od 20. mája 2023 má zúčastniť aj reprezentácia Slovenska, ktorá si postup vybojovala na domácom európskom šampionáte v roku 2022.

Podľa najnovších informácií televízie TyC Sports už mala FIFA rozhodnúť o novom dejisku. MS U20 by sa mali uskutočniť v Argentíne, teda krajine, ktorá sa pôvodne na turnaj nekvalifikovala. 

Pre Slovensko ide o druhú účasť na MS v tejto vekovej kategórii, po prvý krát sa v roku 2003 prebojovali do osemfinále, kde vypadli s Brazíliou.

Pre nás sa nič nemení. Naďalej sa pripravujeme na MS, ktoré by sa mali konať v pôvodnom termíne (od 20. mája do 11. júna 2023), povedal pre futbalsfz.sk tréner reprezentácie do 20 rokov Albert Rusnák st.

Foto: futbalsfz.sk, fifa.com