Slovensko doplní v utorok pätica veľkých posíl. So štvoricou reprezentantov sa Ramsay rozlúčil

MS v Hokeji 2024

autor hetrik.sk

Slovensko doplní v utorok pätica veľkých posíl. So štvoricou reprezentantov sa Ramsay rozlúčil
Zdroj: hockeyslovakia.sk

Po prípravnom dvojzápase v Nemecku opustí slovenskú hokejovú reprezentáciu štvorica - brankár Dávid Hrenák a útočníci Silvester Kusko, Marek Hecl, Andrej Kukuča.

Naopak, tréner Craig Ramsay na utorňajšom zraze v Bratislave privíta päť nových zvučných posíl.


Do prípravy pred štartom MS 2024 sa zapoja - brankár brankár Stanislav Škorvánek a kvarteto útočníkov Marek Hrivík, Peter Cehlárik, Andrej Kudrna a Matúš Sukeľ.

V tíme skončili Kusko, Hecl, Kukuča a brankár Hrenák. Na uvoľnené miesta sa budú hlásiť brankár Škorvánek a útočníci Kudrna, Sukeľ a Cehlárik. Príde aj Hrivík, bohužiaľ, v jeho prípade máme drobné starosti. Nie je úplne zdravý. Príde sa ukázať, skonzultujeme jeho zdravotný stav a pravdepodobne bude potrebovať čas na liečenie. Uvidíme, ako sa jeho stav bude vyvíjať, povedal pre web hockeyslovakia.sk generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan.

Na Slovensko najbližšie čakajú v rámci prípravy dva stretnutia proti Česku. Prvý je na programe v piatok v Trenčíne (26. apríla o 16:30), druhý v sobotu v Bratislave (27. apríla o 14:00).

Po tomto bloku by sa k tímu mali pripojiť už aj zámorské posily, medzi ktoré patrí Juraj Slafkovský, Šimon Nemec, Martin Pospíšil či Pavol Regenda. Tomáš Tatar ešte zatiaľ nie oficiálne potvrdený.