Slovensko už spoznalo predbežnú skupinu na MS 2024. V Česku ich čakajú nároční súperi

MS v Hokeji 2024

autor hetrik.sk

Slovensko už spoznalo predbežnú skupinu na MS 2024. V Česku ich čakajú nároční súperi

Slovenská hokejová reprezentácia obsadila na majstrovstvách sveta v Rige a Tampere 2023 konečné deviate miesto.Vďaka postupu Nemecka cez favorizované Švajčiarsko do semifinále sa nášmu tímu skomplikovala priama cesta na zimnú olympiádu 2026, ktorá sa bude konať v talianskom Miláne a Cortine d'Ampezzo.

Zverenci Craiga Ramseyho v novom rebríčku IIHF s určitosťou vypadnú z TOP8 a práve najlepšia osmička má zaručenú priamu účasť na olympijskom turnaji.

Slovákov tak zrejme bude znovu čakať kvalifikačný turnaj. V hre je však aj stále možnosť, že by sme nahradili Rusko. O ich účasti na ZOH 2026 sa bude rozhodovať o rok.


Na svete je už aj predbežné zloženie skupín na budúcoročné MS v hokeji 2024 v Česku.

Slovensko by malo svoje zápasy v Ostrave odohrať proti týmto súperom: Fínsko/Kanada, Švédsko, Nemecko, Lotyšsko, Francúzsko, Kazachstan, Poľsko.

Druhá skupina v Prahe sa bude skladať z: Kanada/Fínsko, USA, Švajčiarsko, Česko, Dánsko, Nórsko, Rakúsku, Veľká Británia.

Ide o predbežné zloženie, ktoré počíta s istou neúčasťou Ruska a Bieloruska, ktorým bol od IIHF predĺžený zákaz štartovať na svetových šampionátoch.

Foto: iihf.com