Slovenským novinárom vadia hráči z KHL. Odmietajú hlasovať v ankete Hokejista roka 2024

Slovensko Reprezentácia

autor hetrik.sk

Slovenským novinárom vadia hráči z KHL. Odmietajú hlasovať v ankete Hokejista roka 2024
Zdroj: vk.com/hclokomotiv_official, spartakhc, hcseverstal

Slovenský zväz ľadového hokeja už tradične organizuje anketu, ktorá rozhodne o najlepšom hokejistovi spod Tatier v sezóne 2023/24.

Upravený formát hlasovania sa však nepozdáva viacerým novinárom. Tentoraz si totiž budú musieť v jednotlivých kategóriách vyberať z vopred určených hráčov.


A tu nastáva kameň úrazu, keďže medzi nimi nájdeme aj hráčov pôsobiacich v KHL.

Podľa všetkého premiérovo vynechám hlasovanie o hokejistu roka. SZĽH neurobil dobrý krok. Najnovšie určil novinárom a odborníkom, z akých hráčov majú v ankete vyberať. Ku každej kategórii sú dopredu určení piati hráči, ktorých máme zoradiť a dať im body.

Anketa nie je anketou, keď si človek nemôže slobodne napísať, za koho chce hlasovať. Tiež tam nie je vysvetlené, kto je v odbornej komisii, ktorá určila hráčov.

Plus nevidím jediný dôvod, aby som dal hlas hociktorému hráčovi z khl. Ak im niekto chce dávať hlasy, nech sa páči, je to jeho slobodné rozhodnutie, zatiaľ žijeme v slobodnej krajine, ale na tomto sa nechcem a nemám prečo zúčastniť, napísal na sociálnej sieti X najznámejší slovenský hokejový novinár z Denníka Šport, Tomáš Prokop.

K uznávanému „insiderovi“ sa rozhodli pridať aj ďalší. Toto plne podpisujem. Jedna vec sú traja hráči z KHL v ankete, ktorým hlas musíte dať lebo inak sa to nedá. Ďalšia vopred určené mená odbornou komisiou. Osobne nedokážem odoslať formulár, v ktorom musím hlasovať za hokejistov z KHL, doplnil Martin Toth-Vaňo zo sport.sk.


Najproduktívnejším Slovákom v Rusku sa v uplynulej sezóne stal útočník Adam Liška (36 bodov). Druhý skončil obranca Michal Čajkovský (34 bodov) a tretí Michal Krištof (32 bodov).

Výborný prvý rok v KHL prežil aj Martin Gernát. 31-ročný bek sa s Lokomotivom Jaroslavľ prebojoval až do finále play off.

Meno víťaza v ankete Hokejista roka 2024 by sme sa mali dozvedieť počas augustového galavečera. Triumf bude obhajovať útočník Tomáš Tatar.

Horúcim kandidátom na prvenstvo je Juraj Slafkovský, ktorý má za sebou fantastickú sezónu v Montreale Canadiens. V 82 zápasoch základnej časti NHL nazbieral 50 bodov za 20 gólov a 30 asistencií.

Dvadsaťročný Košičan získal premiérovo toto prestížne ocenenie už v roku 2022.

Okrem novinárov hlasujú v ankete aj zástupcovia slovenských klubov, členovia Výkonného výboru SZĽH a členovia vedenia SZĽH.