Španielsky veľkoklub chce kúpiť Ondreja Dudu z Herthy Berlín!

Bundesliga

autor hetrik.sk

Španielsky veľkoklub chce kúpiť Ondreja Dudu z Herthy Berlín!

Slovenský futbal by sa už počas leta mohol dočkať ďalšieho veľkého prestupu.

Reč je o Ondrejovi Dudovi, ktorý prežíva v Nemecku fantastickú sezónu. Ako záložník zaznamenal v Bundeslige už 11 gólov, k tomu pridal ešte 5 prihrávok. 

Pre zaujímavosť, Duda sa stal prvým záložníkom Herthy Berlín s minimálne jedenástimi zásahmi od čias Brazílčana Marcelinha (2001-2006).

Výborné výkony neunikli pozornosti okrem viacerých popredných klubov aj samotnému vedeniu súťaže, ktoré ho zaradilo do nominácie o účasť v najlepšej 11-ke sezóny. (Hlasovať môžete tu)

Nastáva tak otázka, či stále iba 24 ročný slovenský reprezentant zostane v hlavnom meste Nemecka alebo sa rozhodne posunúť svoju kariéru ešte o ďalší krok. A príležitosť by tu zrejme bola.

Dobre informovaný twitterový účet Euro United potvrdil kontakt so španielskou Sevillou.

Nášho futbalistu si mal vyhliadnuť športový riaditeľ klubu Ramon Monchi a dokonca malo už prísť aj k stretnutiu s otcom Ondreja, ktorý mu zároveň robí agenta. Hertha má podľa nich čoskoro očakávať prvú ponuku.

Za zmienku stoja aj nedávne slová Dudu v rozhovore pre nemecký Bild, kde nevylúčil letný odchod z Herthy.

Možno niektoré kluby budú mať o mňa záujem pre moje štatistiky. Ak sa nájde klubu, ktorý bude mať jasný záujem, tak potom uvidíme čo sa stane.

Ak sa však nič také veľké nestane, tak zostanem. Stále mám zmluvu a cítim sa tu dobre. Futbal však môže byť bláznivý.

Duda prestupoval do Nemecka z Legie Varšava za približne 4 milióny Eur v roku 2016. Dnes je jeho trhová hodnota nachádza na úrovni 15 miliónov Eur.

TIP: Všetky zápasy z nemeckej Bundesligy môžete teraz sledovať zadarmo na TV Tipsport.