Spartak Trnava a SFZ reagujú na údajné ovplyvňovanie zápasov vo Fortuna Lige!

Fortuna Liga

Spartak Trnava a SFZ reagujú na údajné ovplyvňovanie zápasov vo Fortuna Lige!

Viaceré slovenské mediá dnes prišli s informáciou o možnom podplácaní minimálne jedného duelu v našej najvyššej súťaži. Jednať sa malo o zápas Spartaka Trnava s Ružomberkom.

Vedenie aktuálneho Majstra sa rozhodlo okamžite reagovať: Zdroj Spartaktrnava.sk

V prvom rade chceme zdôrazniť, že akékoľvek spájania s možnou korupciou a spomínaným údajným prípadom tvrdo odmietame a odsudzujeme. Spartak Trnava získal v sezóne 2017/2018 titul absolútne čestne a korektne. Bez akýchkoľvek možných vedľajších vplyvov ako uvádza portál topky.sk.

Nikto z klubu FC Spartak Trnava či jeho blízkeho prostredia nemal nikdy nič spoločné s akoukoľvek formou ovplyvňovania výsledkov a zápasov. Klub takéto obviňovania tvrdo odmieta a dištancuje sa od nich. Nie je nám známe, že by takýto možný prípad polícia, resp. NAKA vyšetrovala a ani nás to nezaujíma.

V čase, keď si po 45 rokoch užívame zisk majstrovského titulu, to vnímame ako vykonštruovaný škandál. Môže ísť o zbabelé útoky. V neposlednom rade pokus o hru možných ďalších osôb z futbalového prostredia, do ktorej sa nenecháme zatiahnuť. Klub urobí všetky právne kroky voči tým osobám, ktoré o Spartaku Trnava šíria takéto nepravdy.

Na túto tému krátko reagoval aj slovenský futbalový zväz, ktorý potvrdil policajné vyšetrovanie.

V záujme Slovenského futbalového zväzu je, aby sa medializované informácie o možnej manipulácii stretnutí v 1. lige, ktoré sa objavili dňa 4. júna vo viacerých médiách vyšetrili. Keďže momentálne prebieha vyšetrovanie orgánov činných v trestnom konaní a Slovenský futbalový zväz nedisponuje oficiálnymi informáciami z vyšetrovania, nemôže sa k celej záležitosti v tejto chvíli vyjadriť.