Spartak Trnava ulovil zvučné meno: Na Slovensko sa vracia dlhoročný reprezentant

Niké Liga 2023/24

autor hetrik.sk

Spartak Trnava ulovil zvučné meno: Na Slovensko sa vracia dlhoročný reprezentant

Spartaku Trnava sa tesne pred uzávierkou súpisiek na európske pohárové súťaže podarilo získať hneď trojicu posíl.

Ešte v pondelok prišiel na ročné hosťovanie z belgického klubu KWC Westerlo 22-ročný slovenský ofenzívny stredopoliar Ján Bernát.


Neskôr ho doplnil 19-ročný stopér Andrej Djurič z Crvenej zvezdy Belehrad.

Člen srbskej reprezentácie do 21-rokoch strávi na Slovensku ročné hosťovanie, Spartak si však v lete 2024 môže uplatniť opciu na trvalý prestup.

Do tretice veľký návrat skúseného reprezentanta domov na Slovensko

Novou ofenzívnou posilou Spartaka sa stal Michal Ďuriš. 35-ročný útočník bude v Trnave pôsobiť počas ročného hosťovania z cyperského tímu Othellos Athienou.

K tímu sa pripojí už v najbližších dňoch počas reprezentačnej prestávky.


Ďuriš má dlhoročné skúsenosti na medzinárodnej scéne. V najcennejšom drese odohral 59 zápasov, v ktorých strelil 7 gólov. Za Slovensko si zahral aj na ME 2016 a ME 2020.

Na klubovej úrovni má za sebou účinkovanie v prestížnej Lige Majstrov, Európskej Lige a tiež Konferenčnej Lige.

Najkrajšie časy strávil u našich susedov v Česku, kde spolu s Viktorkou Plzeň oslavoval 3-krát majstrovský titul.

Tréner Trnavy Michal Gašparík je z príchodu Duriša nadšený

Útočníka bolo najťažšie zohnať. Nemali sme to vôbec pripravené, lebo nikto nerátal, že nám na dlhšie vypadne Ďjuričin. Veľmi ťažko sa zháňajú hráči v septembri.

V posledných dvoch-troch dňoch sme mali veľa ponúk na útočníkov, ale nikdy som o nich nepočul a nevidel som ich. Mali sme dáta, ale netrúfal som si zobrať útočníka, ktorého som vôbec nepoznal.

Som rád, že sme boli trpezliví a zachovali sme chladnú hlavu. Boli sme dokonca rozhodnutí, že pokiaľ by nevyskočil niekto overený alebo zaujímavý, tak nezoberieme nikoho. Nakoniec nám pomohol Škrťo a prišlo toto meno.

Hneď sme začali na tom pracovať, tá voľba bola jasná, že pokiaľ je šanca ho sem dostať, tak sa o to pokúsime. Skvelú robotu odviedol celý klub a rýchlo sme sa dohodli. Bude to obrovský impulz do mužstva, aj do slovenskej ligy.


Verím, že nám výrazne pomôže v skupine aj v lige. Typologicky sa hodí do Trnavy, svoju kvalitu dokázal aj na repre úrovni.

Chcel by som všetkým v klube poďakovať, za odvedenú robotu pri týchto prestupoch, hlavne v posledných hodinách transferového okna. 

Aj tu je vidieť, že vieme, čo robíme a že klub stále posúvame dopredu. Zachovali sme chladnú hlavu, tak ako aj v iných situáciách a nakoniec sa nám to vyplatilo a dotiahli sme tri veľmi kvalitne posily, vyhlásil Gašparík pre klubový web fcspartaktrnava.com.

Foto: futbalsfz.sk, fcspartaktrnava.com