St. Louis Blues oficiálne rozhodlo o budúcnosti Dalibora Dvorského

NHL

autor hetrik.sk

St. Louis Blues oficiálne rozhodlo o budúcnosti Dalibora Dvorského

Švédsky tím IK Oskarshamn v stredu oznámil ukončenie spolupráce so slovenským hokejistom Daliborom Dvorským.

18-ročný útočník draftovaný klubom St. Louis Blues z celkového 10. miesta odohral v novej sezóne SHL 10 zápasov, v ktorých sa nedokázal výraznejšie presadiť.


Veľký slovenský talent bude pokračovať v zámorskej juniorke

Prezident hokejových operácií a generálny manažér St. Louis Blues Doug Armstrong dnes oznámil, že talent Dalibor Dvorský bol preradený z IK Oskarshamn (SHL) do Sudbury Wolves z OHL.

Dvorského si vybrali Blues ako celkovú desiatku na drafte NHL 2023 a 13. júla podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu.

18-ročný Dvorský nastúpil v 10 zápasoch za IK Oskarshamn. V minulej sezóne odohral 38 zápasov základnej časti za AIK HockeyAllsvenskan vo Švédsku, v ktorých zaznamenal 14 bodov (šesť gólov, osem asistencií).

Rodák zo Zvolena reprezentoval Slovensko na majstrovstvách sveta juniorov do 18 a 20 rokov, celkovo zaznamenal 13 bodov v siedmich zápasoch. 

V sezóne 2021-22 nazbierali Dvorský tri body (dva góly, jedna asistencia) v 17 zápasoch základnej časti s AIK a 40 bodov (20 gólov, 20 asistencií) v 33 zápasoch základnej časti s AIK J20.

Slovensku pomohol získať striebornú medailu na Hlinka Gretzky Cupe a zlatú medailu v D1A na majstrovstvách sveta juniorov do 18 rokov, píše zámorský tím na svojom webe.

Dvorský sa už teší na nové pôsobisko v zámorí

Som veľmi nadšený, že sa pripojím k Sudbury. Nemôžem sa dočkať, keď spoznám všetkých svojich nových spoluhráčov, trénerov a fanúšikov Wolves a začnem svoju novú hokejovú kapitolu v Severnej Amerike, povedal Dvorský pre klubovú stránku Sudbury Wolves.

Foto: nhl.com/blues