Stanislav Lobotka už bol dohodnutý s Barcelonou. Agent prehovoril o jeho budúcnosti

Slovensko

autor hetrik.sk

Stanislav Lobotka už bol dohodnutý s Barcelonou. Agent prehovoril o jeho budúcnosti
Zdroj: sscnapoli.it

Jedným z našich najlepších hráčov na Majstrovstvách Európy 2024 v Nemecku je bezpochyby Stanislav Lobotka.

Spoľahlivý stredopoliar má okrem reprezentácie stabilné miesto aj v talianskom Neapole. Viaceré popredné kluby by si ho však vedeli predstaviť aj vo svojich radoch.


Jedným z nich je aj slávna Barcelona, kde by sa trenčiansky rodák typologicky veľmi hodil. O takomto prestupe teraz prehovoril aj hráčov agent Branislav Jašurek.

S Barcelonou sme boli dohodnutí aj na podmienkach, ale prišla zmena trénera. Situácia je nejasná a Barcelona má aj nejaké finančné problémy. Zamrzelo nás to. Nie je to ešte definitívne stratené, situácia sa vyvíja. Všetci vedia, aký je Lobotka futbalista. Vedia to v Barcelone, Madride aj v Anglicku, vyhlásil Branislav Jašurek v rozhovore pre RTVS.

V tomto prípade zohráva dôležitú úlohu aj vek hráča. Lobotka bude mať 30 rokov. Kluby sa správajú ako investičné firmy a hľadajú mladých hráčov.


Stano sa môže vrátiť do Neapolu a všetci budú šťastní. Teraz je to najpravdepodobnejšia možnosť. Neapol totiž jedného z najlepších hráčov nepustí za nízku sumu a bol by to drahý transfer. Takýto typ stredopoliara hľadajú špecifickí tréneri a stále sa s niektorými rozprávam. Väčšina trénerov ho chce, ale kľúčové je, ako sa zachovajú kluby, doplnil.

Lobotka má v Neapole podpísaný kontrakt až do leta 2027 s opciou na predĺženie. Majiteľ Aurelio De Laurentiis ho podľa talianskych médií nepredá za menej ako 40 miliónov eur.

V predchádzajúcej sezóne odohral v talianskej Serii A v základnej zostave všetkých 38 zápasov. Osem duelov pridal v prestížnej Lige majstrov.