Stanislav Lobotka žiaril na talianskych futbalových Oscaroch. Slovák získal prestížne ocenenie

Serie A

autor hetrik.sk

Stanislav Lobotka žiaril na talianskych futbalových Oscaroch. Slovák získal prestížne ocenenie
Zdroj: Instagram/Lega Serie A, Football Label

V pondelok večer sa v Miláne konal veľkolepý futbalový galavečer, na ktorom nemohol chýbať ani slovenský futbalista Stanislav Lobotka.

Počas Gran Galà del Calcio, inak známom ako talianske futbalové Oscary sa odovzdávali ocenenia za uplynulú sezónu 2022/23. Medzi laureátmi sa s veľkým leskom objavilo aj meno práve slovenského reprezentanta.


Stanislav Lobotka bol zvolený do najlepšej jedenástky roka v Serii A

29-ročný stredopoliar momentálne pôsobí v talianskom klube z Neapola, s ktorým oslavoval prvý ligový titul po 33 rokoch.

Trenčiansky odchovanec si získal srdcia talianskych fanúšikov svojou neúnavnou pracovitosťou a kvalitnými výkonmi na ihrisku.

Jeho výnimočná sezóna tak bola podľa očakávaní ocenená na tejto prestížnej udalosti, kde sa stretli najväčšie osobnosti talianskeho futbalu.


Zostava sezóny 2022/23 podľa Italian Footballers' Association:

Mike Maignan (AC Miláno); Giovanni Di Lorenzo (Neapol), Kim Min-jae (Neapol), Alessandro Bastoni (Inter), Theo Hernandez (AC Miláno); Stanislav Lobotka (Neapol), Hakan Calhanoglu (Inter), Nicolo Barella (Inter); Khvicha Kvaratskhelia (Neapol), Victor Osimhen (Neapol), Rafael Leao (AC Miláno).

Najlepší hráč: Victor Osimhen (Neapol)

Najlepší tréner: Luciano Spalletti (Neapol)

Najlepší klub: Neapol

V minulosti sa medzi najlepších futbalistov roka v Serii A podarilo dostať aj ďalšiemu slovenskému futbalistovi, Marekovi Hamšíkovi.