Stanislavovi Lobotkovi náhle zomrel otec. Tréner Francesco Calzona reaguje na situáciu v tíme

EURO 2024

autor hetrik.sk

Stanislavovi Lobotkovi náhle zomrel otec. Tréner Francesco Calzona reaguje na situáciu v tíme

Pred kvalifikačným duelom ME 2024 medzi Slovenskom a Portugalskom (8.9.2023 - 20.45h, Bratislava) priniesol aktuálne novinky z nášho reprezentačného tábora tréner Francesco Calzona.


Je jasné, že mužstvo, ktoré dokáže streliť toľko gólov ako Portugalsko má veľkú kvalitu. To však neznamená, že majú iba kvalitných útočníkov. To mužstvo je kvalitné celkovo.

Vieme, že majú silu a nemusíme sa o ich kvalite ani rozprávať. Pre nás je to však dôležitý zápas. Vyžrebovali nám Portugalsko a musíme sa pozerať na seba.

Nemôžeme s nimi hrať jeden na jeden, musíme hrať ako tím a nie na individuality. Začíname od 0:0, našim cieľom je uhrať pozitívny výsledok.

Snažili sme sa pripraviť tím na dobrý výsledok. Máme rešpekt pred súperom, ktorý je schopný vyhrať aj Majstrovstvá Európy.

Ja však verím, že naši chalani dokážu odohrať zápas vo vysokom tempe a Portugalsko potrápia.


Väčšina hráčov začala novú sezónu veľmi dobre. László Bénes je jedným z nich. Odkedy som prišiel som v neho veril.

Či bude v základnej zostave sa vyjadrovať nebudem, máme ešte tréning a potom sa rozhodneme.

Lukáš Haraslín je dôležitý hráč pre reprezentáciu, dôverujem mu. Budem však chcieť, aby svoju kvalitu dokazoval celý zápas. To je aktuálne jedna jeho malá slabina.

Naše mužstvo rastie. Som veľmi spokojný, ja osobne ten rast vidím. Teší ma, že aj naši súperi o nás hovoria s rešpektom a dá sa povedať, že sa nás aj boja.

My sa sústredíme na seba, ak budeme hrať našu hru. Urobili sme aj my nejaké korekcie, nie je to však zamerané iba na Cristiana Ronalda. Chceme sa prezentovať vlastou hrou a eliminovať kvalitu súpera.

Našim cieľom ich bude držať čo najďalej od našej brány. Na posledných 30-tich metroch majú neskutočnú kvalitu, tam "mučia" súpera, vyhlásil 54-ročný tréner na štvrtkovej tlačovej konferencii.

Vo štvrtok ráno náhle zomrel otec Stanislava Lobotku. Úprimnú sústrasť vyjadril na sociálych sieťach aj SSC Neapol

Prezident De Laurentiis, tréner Garcia, technický personál, tím a celý Neapol s dojatím objímajú Stanislava Lobotku po smrti svojho drahého otca.


Skúsený stredopoliar by však trénerovi mal byť na Portugalsko k dispozícii.

Všetci hráči sú v poriadku, aj na tréningu sme pracovali na tom, aby sme sa stále zlepšovali. Zajtra sú všetci pripravení nastúpiť do hry, dodal Francesco Calzona.

Slovenská reprezentácia aktuálne figuruje v tabuľke J-skupiny na druhom mieste so ziskom desiatich bodov. Práve náš najbližší súper ich má na konte o dva viac.

Foto: futbalnet.tv