Stihne Juraj Slafkovský Majstrovstvá Sveta? Pozitívne správy o jeho zdravotnom stave

MS v Hokeji 2024

autor hetrik.sk

Stihne Juraj Slafkovský Majstrovstvá Sveta? Pozitívne správy o jeho zdravotnom stave

15. januára 2023 sme naposledy videli na ľade Juraja Slafkovského, ktorý si v stretnutí s New Yorkom Rangers zranil koleno.

Počiatočná doba zotavovania sa podľa Montrealu Canadiens odhadovala na tri mesiace, teda do polovice apríla. Posledný zápas základnej časti NHL je pritom na programe 13. apríla.

Montreal v play-off neuvidíme a tak sa naskytá otázka: Čo ďalej s Jurajom Slafkovským? Dostane na záver sezóny šancu pomôcť Slovensku na Majstrovstvách Sveta?

Pozitívne informácie priniesol v podcaste sport.sk novinár z Denníka Šport Tomáš Prokop.

Jurajovi Slafkovskému povedali, že bude chýbať tri mesiace. Montreal ho nebude do ničoho tlačiť, kedže hrajú slabo a momentálne potrebujú byť nižšie, aby mali znovu vysokú draftovú pozíciu.

Čo som sa však rozprával s jeho otcom, tak hovoril, že jeho zranenie by nemuselo byť až tak vážne a možno bude hrať ešte na konci základnej časti.

Potom by sa aj otvorila šanca, aby prišiel na Majstrovstvá Sveta. Ak by nehral, tak bude mať pauzu 7-8 mesiacov bez hokeja, čo pri 18-ročnom chalanovi nie je veľmi dobré, aby sa posunul v kariére, informoval Prokop.

86. majstrovstvá sveta v hokeji sa budú konať od 12. 5. 2023 do 28. 5. 2023 vo Fínsku (Tampere) a Lotyšsku (Riga).

Na Slovensko čaká v skupine Kanada, Česko, Švajčiarsko, Lotyšsko, Nórsko, Kazachstan a Slovinsko.

Foto: Instagram/Juraj Slafkovsky, Instagram/Canadiens Montréal