Strieborný tréner Vůjtek o neúčasti hráčov KHL na MS: Pozrite sa na NHL, Ovečkinovi tlieskajú postojačky

MS v Hokeji 2023

autor hetrik.sk

Strieborný tréner Vůjtek o neúčasti hráčov KHL na MS: Pozrite sa na NHL, Ovečkinovi tlieskajú postojačky

Slovenský zväz ľadového hokeja v pondelok oficiálne potvrdil neúčasť hráčov z KHL na blížiacich sa majstrovstvách sveta vo Fínsku a Lotyšsku.

Počas debát sme dospeli k jednotnému názoru, že pre pokojný priebeh prípravy a stopercentnú koncentráciu nášho tímu na turnaj bude lepšie, ak v tejto sezóne hráčov z KHL z nominácie na šampionát vynecháme, vyhlásil pre hockeyslovakia.sk reprezentačný asistent Peter Frühauf.

V hokejovom prostredí a rovnako tak medzi fanúšikmi sa názory na toto rozhodnutie líšia.

Hráčov ako Čajkovský, Húska, Rybár či Liška by uvítal v tíme aj tréner Vladimír Vůjtek, ktorý priviedol Slovensko na MS v roku 2012 k striebru.

Hokej je šport a pokiaľ hráči na to majú výkonnosť, asi by na majstrovstvá sveta mali ísť.

Hokejový život je veľmi krátky a keď sa chcú hokejisti zabezpečiť a majú tam dobré podmienky, potom ich nedokážem odsúdiť, začal Vůjtek v rozhovore pre Pravda.sk.

Každý vie, že som tam odtrénoval niekoľko sezón, dnes by som tam nešiel. Je to však každého osobná vec.

Pozrite sa na NHL, je tam mnoho Rusov a nikomu v Amerike to neprekáža. Naopak, Alexandrovi Ovečkinovi postojačky tlieskajú.

Pritom sú prakticky s Ruskom vo vojnovom stave. Hráčov z KHL neodsudzujem. A čo povedať na rozhodnutie zväzu? Bol tam silný tlak politikov, inak to asi ani nešlo, dodal skúsený 75-ročný tréner.

Zdroj: sportweb.pravda.sk, Foto: iihf.com