Súper Slovenska zmenil názor na hráčov z KHL. Na MS do Česka prichádza ich veľká hviezda

MS v Hokeji 2024

autor hetrik.sk

Súper Slovenska zmenil názor na hráčov z KHL. Na MS do Česka prichádza ich veľká hviezda
Zdroj: khl.ru

Väčšina účastníkov Majstrovstiev sveta v hokeji sa od začiatku vojenskej invázie Ruska na Ukrajine rozhodla na vrchol sezóny nevolať hráčov pôsobiacich v KHL.

Slovensko je v tomto prípade unikátne, keďže Slovenský zväz ľadového hokeja oficiálne hráčom reprezentovať nezakázal. Na MS sa však napriek tomu znovu nepredstavia.


Členovia VV konštatovali, že každý hokejista, ktorý vlastní slovenský pas a má požadovanú výkonnosť, má právo reprezentovať Slovensko na medzinárodných podujatiach. Avšak vzhľadom na to, že súčasní slovenskí reprezentanti pôsobiaci v KHL z rôznych dôvodov – či už zdravotných, osobných, rodinných alebo iných, nie sú pred vrcholom sezóny k dispozícii pre potreby národného tímu, napísal SZĽH vo svojom stanovisku.

Prvá krajina zrejme zásadne zmenila názor

Francúzsku reprezentáciu by mal na šampionáte v Česku posilniť hviezdny Stéphane Da Costa. 34-ročný útočník Avtomobilistu Jekaterinburg to potvrdil na sociálnej sieti Instagram.

Hokeju ešte nie je koniec. Majstrovstvá sveta s tímom Francúzska sa blížia, napísala dlhoročná opora Les Bleus.


Da Costa odohral v KHL už deväť sezón, za sebou má aj 47 zápasov v NHL za tím Ottawa Senators.

Počas sezóny 2023/24 sa stal najproduktívnejším hráčom Jekaterinburgu, keď v 72 zápasoch nazbieral 64 bodov za 24 gólov a 40 asistencií.

Súboj Slovenska s Francúzskom sa v Ostrave v rámci B-skupiny MS 2024 uskutoční 18.5.2024 od 20:20h.