Súperi, rozpis zápasov a reakcie hráčov Slovenska na žreb kvalifikácie o EURO 2020

EURO 2024

autor hetrik.sk

Súperi, rozpis zápasov a reakcie hráčov Slovenska na žreb kvalifikácie o EURO 2020

V nedeľu sa v Dubline konal žreb skupín kvalifikácie o Majstrovstvá Európy vo Futbale v roku 2020.

Slovensko sa o finálový turnaj pobije s Chorvátskom, Walesom, Maďarskom a Azerbajdžanom.

Program zápasov Slovenska v E-skupine futbalovej kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2020:

21. marca 2019 o 20.45 h SEČ: SLOVENSKO - Maďarsko
24. marca 2019 o 15.00: Wales - SLOVENSKO
11. júna 2019 o 18.00: Azerbajdžan - SLOVENSKO
6. septembra 2019 o 20.45: SLOVENSKO - Chorvátsko
9. septembra 2019 o 20.45: Maďarsko - SLOVENSKO
10. októbra 2019 o 20.45: SLOVENSKO - Wales
16. novembra 2019 o 20.45: Chorvátsko - SLOVENSKO
19. novembra 2019 o 20.45: SLOVENSKO - Azerbajdžan

Reakcia kapitána Martina Škrtela pre futbalsfz.sk:

Mohli sme dostať ľahšiu skupinu, ale aj ťažšiu. Je hrateľná, ale aj zradná. Jasným favoritom je Chorvátsko. Wales, Slovensko a Maďarsko sú kvalitatívne na podobnej úrovni. Záležať bude na momentálnej forme, akú budú v čase zápasu tímy resp. hráči mať. 

Čo sa týka Walesu, veľa záleží na Baleovi, ktorý je ústrednou postavou, ale veľa hráčov z tímu pôsobí v Premier League. S Maďarmi to bude derby, podobné, ako sme mali s Čechmi a bude to zaujímavé pre divákov. Netreba zabúdať na Azerbajdžan, ktorý hlavne v domácom prostredí bude nepríjemný.  Keďže jedno z dejísk ME bude aj Baku (hlavné mesto Azerbajdžanu), tak oni urobia všetko pre to, aby sa na šampionáte predstavili. Rozhodovať budú maličkosti. 

Myslím si, že to bude podobne dôležité, ako keď sme doma zdolali Španielov, rozhodovať budú teraz body s Chorvátmi. Tie budú takzvané plusové. Treba však získať toľko bodov, aby sme si zaistili postup. Nebude to ľahké, ale naše mužstvo má kvalitu, skúsenosti z predchádzajúcich kvalifikácií a je v jeho silách, aby sa na majstrovstvá kvalifikovalo.

Reakcia Mareka Hamšíka:

Podľa mňa je žreb ťažký. Máme tam Chorvátov, vicemajstrov sveta, sú favoritom skupiny. Wales mi príde ako veľmi nepríjemný súper, aj keď sme s ním odohrali vyrovnanú partiu na ME 2016. Hrá nepríjemný futbal s nepríjemným rozostavením. Proti Maďarsku som ešte nehral, na tie zápasy sa teším. Maďari majú dobrých fanúšikov, bude určite vypredané. Azerbajdžan nie je až taký ťažký protivník, ale nesmieme ho podceniť. Je to súper, s ktorým by sme mali získať šesť bodov.

Reakcia Milana Škriniara:

So žrebom som celkom spokojný, samozrejme, určite to nebude nič ľahké, vieme že ľahkí súperi už v Európe nie sú. Už sa tešíme na zápasy a budeme sa snažiť postúpiť. Veríme, že sa nám to podarí... Nemal som žiadneho súpera, ktorého by som si vyslovene želal alebo neželal, ale ešte v sobotu večer sme sa smiali so spoluhráčmi Chorvátmi, že určite budeme spolu v skupine, a tak sa aj stalo.

Reakcia Stanislava Lobotku:

Skupina je veľmi vyrovnaná, sú tam tri – štyri tímy, ktoré pokojne môžu postúpiť, takže pre fanúšikov to bude zaujímavé. Ja osobne som veľmi spokojný. Nemal som pred žrebom nejaké tímy, ktoré by som chcel, alebo nechcel. Som rád, že je tam Maďarsko, bude to taký vypätý zápas, rovnako ako s Českom. Je to hrateľná skupina, mohli sme dostať aj horších súperov. Budeme sa s tým musieť popasovať a postúpiť.