Svetový pohár bez Česka a Slovenska. U nás to nie je prekvapením, pripomína Valábikovi moderátor z O2 Sport

Slovensko Reprezentácia

autor hetrik.sk

Svetový pohár bez Česka a Slovenska. U nás to nie je prekvapením, pripomína Valábikovi moderátor z O2 Sport
Zdroj: Facebook/O2 TV Sport

Vo februári v roku 2025 sa za morom uskutoční turnaj NHL 4 Nations Face-Off, na ktorom sa predstavia reprezentanti Fínska, Švédska, Kanady a USA.

Slovenský a český hokej bohužiaľ na prestížnej akcii nebude mať žiadne zastúpenie.


Aj o tomto sa viedla diskusia v relácii "Bomby na ledu" na českej televízii 02 Sport, kde zavítal ako hosť Boris Valábik.

NHL oznámila, že usporiada medzinárodný turnaj pre štyri krajiny, kde bude Kanada, USA, Švédsko a Fínsko. S Českom a Slovenskom sa očividne nepočíta. Máme smolu, pretože nezložíme tím.

Boris, tak Slovensko a Česko je vonku, u vás to nie je také prekvapenie, pretože už ani v roku 2016 ste na Svetovom pohári chýbali, začal tému moderátor Richard Tesař.


Mladé talenty potrebujú čas. A čo spoločný tím Česka a Slovenska?

Teraz tam máme prvé kolá, ktoré nabehli, no majú pred sebou ešte dlhú cestu. Myslím Šimona Nemca, Juraja Slafkovského, Filipa Mešára, Serváca Petrovského. Ročník 2004 bol silný, to však ešte potrvá, pokiaľ budeme môcť hovoriť o tom, že máme na tú konkurenciu.

Ja si uvedomujem, že na ňu teraz nemáme. Boli aj také debaty o spojení národného tímu Česka a Slovenska. Zo športového pohľadu by to bolo pekné. Pre mňa ako dieťa narodené v Československu, by to z pocitového pohľadu nebol problém.

Na druhej strane, už 30 rokov si snažíme vybudovať to, aby nás v Amerike nevolali Československo. Teraz prídete na takýto turnaj a ste tam ako Československo, tak by to asi tie hodnoty a charakter naštrbilo v tom, o čo sme sa snažili obe krajiny, reagoval k téme bývalý reprezentačný obranca.