Takmer sedem hodín v sedle: Chára si doma odkrútil 150-kilometrový tréning, v lete ho čaká veľkolepá rozlúčka

Takmer sedem hodín v sedle: Chára si doma odkrútil 150-kilometrový tréning, v lete ho čaká veľkolepá rozlúčka

Zdeno Chára na bicykli / Zdroj: Strava.com

Marek Pietrovský
19. 06. 2026 - 10:40 | Aktualizované: 19. 06. 2026 - 11:00
Zdieľať:

Zdeno Chára opäť potvrdil, že sa udržiava vo fantastickej kondícii. Niekdajší dlhoročný kapitán Bostonu Bruins si počas letného pobytu na Slovensku naordinoval poctivý vytrvalostný tréning.

Na aplikácii Strava zverejnil dáta zo svojej rannej jazdy, počas ktorej v sedle špičkového bicykla Trek Madone SLR 7 Project One zhltol vyše 150 kilometrov s poriadnym prevýšením.

Víťaz Stanleyho pohára strávil vo štvrtok na cestách Považia a Moravy takmer sedem hodín (presne 6:51:43).

Jeho tréning s názvom „Morning Ride“ meral úctyhodných 153,41 kilometra, počas ktorých nastúpal 2 485 výškových metrov.

Priemerná rýchlosť sa zastavila na hodnote 22,4 km/h. V zjazdoch dosiahol maximálku 61,3 km/h.

Zdeno Chára na bicykli
© Strava/Zdeno Chara

Na pohľad nejde o závratné tempo, no má to svoje jasné vysvetlenie. Keďže sa 49-ročný Chára aktívne venuje triatlonu, jazdí v nízkej intenzite zameranej čisto na vytrvalosť.

Podľa zverejnených dát odjazdil celú túto obrovskú porciu kilometrov pokojne v tepových zónach 1 a 2.

Udržiavanie železnej kondície má v tomto roku pre legendárneho obrancu aj špeciálny podtón. „Big Z“ sa totiž o pár týždňov opäť postaví na ľad.

Priamo pod hradom Matúša Čáka ho 21. augusta 2026 čaká definitívna bodka za profesionálnou kariérou, veľkolepý rozlúčkový zápas s príznačným názvom „Zee's Final Shift“.

Na zimnom štadióne Pavla Demitru uvidia fanúšikovia bývalé aj súčasné hviezdy svetového hokeja. Účasť prisľúbili David Pastrňák, Anže Kopitar čo Patrice Bergeron. Zo Slovákov napríklad Žigmund Pálffy, Marián Hossa a Marián Gáborík.

Zdeno Chára a jeho nový bicykel
© X.com - Lukáš Ronald Lukács

Tagy: Zdeno Chára
Zdroj informácií: Hetrik.sk

Páčil sa Vám tento článok?

Chcete mať správy z Hetrik.sk vždy ako prví? Pridajte si nás na Google.