Takto hodnotia zámorské médiá tím Slovenska na MS 2015 v hokeji do 20 rokov!

MS v hokeji do 20 rokov 2024

autor hetrik.sk

Takto hodnotia zámorské médiá tím Slovenska na MS 2015 v hokeji do 20 rokov!

Špecializovaný hokejový portál Thehockeynews.com si najnovšie zobral na mušku hodnotenie výberu Slovenska na blížiacich sa Majstrovstvách Sveta, ktoré sa uskutočnia vo Fínsku.

Pozrite si článok, ako za morom hodnotia zloženie Slovenska a prípadné šance na dobré umiestnenie.

Takto hodnotia zámorské média tím Slovenska na MS 2015 do 20 rokov

Keď sme sa naposledy venovali Slovensku, tak bolo na svojom úplnom vrchole. Porazilo Švédsko a získalo bronzovú medailu na minuloročných Majstrovstvách Sveta.

K tomuto úspechu ich priviedla hlavne dvojica Denis Godla a útočník Martin Réway. Obaja hrdinovia už na tomto šampionáte však pre vek nenastúpia. Talent tu však ešte stále zostal.

Los Angeles draftovalo Erika Černáka, pre ktorého to bude už tretí šampionát a teraz bude pravdepodobne lídrom celého mužstva.

Začiatok jeho sezóny síce nezačal dobre, keď odmietol Juniorku. Potom sa však neudržal v AHL a od vtedy zarezáva v Juniorke a pomáha svojmu tímu Erie Otters.

Jeho bratranec obranca Christián Jaroš bol v drafte voľbou Ottawy Senators. Je to taktiež držiteľ bronzu z minulého roka. Má rovnako ako jeho bratranec zastrašujúcu postavu.

S veľkosťou Slovensko mať problém určite nebude. 196 cm vysoký Radovan Bondra odohrá svoj druhý šampionát.

Rovnako ako Černák pôsobí v Severnej Amerike svoj prvý rok, keď hráva vo WHL v drese Vancouver Giants. Celkom sa mu darí, pôsobí zodpovedne ako obojsmerné krídlo. Godla je preč, jeho úloha zrejme padne na Adama Húsku, ktorý mal solídnu sezónu v USHL.

V prípade ak porazia v úvodnom zápase Bielorusku, tak by ich teoreticky vo štvrťfinále mala čakať Kanada, Švédsko alebo USA.

Je to škoda, kedže ich program urobil v poslednú dobu pekné pokroky. Bronz nebol len úspech ich mužstva aj aj ich programu Orange 20 (niečo podobne ako v USA - U.S. National Team Development), odkiaľ prišlo viacero dobrých hráčov.