Talianske médiá špekulujú: Calzona údajne adeptom na post trénera Neapolu

EURO 2024

autor hetrik.sk

Talianske médiá špekulujú: Calzona údajne adeptom na post trénera Neapolu
Zdroj: Facebook/Slovenský futbalový zväz

V talianskom futbalovom prostredí sa objavujú špekulácie na tému mena budúceho trénera Neapola, keďže Rudi Garcia by mal čoskoro lavičku šampióna Serie A opustiť.

Medzi adeptmi je údajne aj Francesco Calzona, súčasný tréner slovenskej reprezentácie. Najviac sa však hovorí o Chorvátovi Igorovi Tudorovi.


Známy taliansky novinár Maurizio Pistocchi v rozhovore pre rádio Punto Nuovo uviedol, že Neapol potrebuje trénera, ktorý by bol schopný okamžite sa prispôsobiť a priniesť do tímu kvalitu.

Je Tudor ideálny nástupca? Pre mňa nie. Ja by som bol za iné mená, ktoré by pokračovali v Spallettiho futbale. Calzona, bývalý asistent Sarriho a Spallettiho člen realizačného tímu, vyhlásil Pistocchi.

Ako ďalších adeptov uviedol Francesca Farioliho z Nice a tiež Davideho Ballardiniho.

Za Francesca Calzonu je napríklad aj ďalší expert Fabrizio Ferrari, ktorý rovnako vidí ako kľúčové jeho bývalé skúsenosti s klubom.


Pod Vezuvom by trénera Slovenska rado videlo aj množstvo neapolských fanúšikov, čo dávajú jasne najavo na sociálnych sieťach.

Ak by však aj prišla z Talianska reálna ponuka, ťažko odhadnúť reakciu Slovenského futbalového zväzu. Náš tím čakajú posledné dva kvalifikačné zápasy, po ktorých sa očakáva vytúžený postup na EURO 2024.

Calzona má aktuálne platný kontrakt do konca roka 2023. V prípade postupu na ME sa automaticky predlžuje až do skončenia turnaja.