Ťažká životná skúška pre Martina Šviderského. Hviezda Almeríe venovala gól slovenskému mladíkovi

La Liga

autor hetrik.sk

Ťažká životná skúška pre Martina Šviderského. Hviezda Almeríe venovala gól slovenskému mladíkovi

Dlhá pauza čaká na mladého slovenského futbalistu Martina Šviderského.

20-ročný záložník si roztrhol predný skrížený väz v ľavom kolene počas zápasu rezervného mužstva Almeríe a v najbližšej dobe musí podstúpiť chirurgický zákrok. Odhadovaná doba rehabilitácie môže byť aj dlhšie ako šesť mesiacov.

Operovať ho bude prestížny traumatológ Pedro Luis Ripoll v Madride, informoval klub na svojej webstránke.Mládežnícky reprezentant Slovenska v aktuálnej sezóne pravidelne trénoval s hlavným mužstvom a v 15-tich prípadoch sa dostal aj do nominácie na zápas španielskej La Ligy.

Po stredajšom ligovom triumfe nad Getafe (2:1) oslávil útočník Luis Suárez jeden z jeho gólov s dresom Šviderského, čím mu vyjadril podporu.

Sme presvedčení, že túto životnú skúšku zvládneš a čoskoro sa vrátiš na ihrisko. Posielame ti podporu v mene všetkých spoluhráčov a pamätaj, že "rojiblanco" sa nikdy nevzdáva, napísal klub UD Almería na sociálnych sieťach.

Slová podpory mu vyjadril aj tréner 15. tímu La Ligy Joan Rubi, ktorý zároveň vyzdvihol jeho tvrdú prácu a každodennú oddanosť na tréningu.

Foto: Instagram/UD Almería