To sa môže stať iba na Slovensku: Začala Fortuna Liga a nikto ju nevysiela!

Fortuna Liga

To sa môže stať iba na Slovensku: Začala Fortuna Liga a nikto ju nevysiela!

Ak ste si chceli včera alebo dnes pozrieť úvodné zápasy našej najvyššej súťaže Fortuna Ligy, máte jednoducho smolu!

Smolu majú už aj internetoví diváci, ktorí sledovali Fortuna Ligu cez Huste.tv.

Furtuna Liga bez TV

Na stránke na Vás vyskočí: Važení fanúšikovia futbalu a diváci HUSTE.tv, napriek enormnej snahe našej televízie o získanie internetových vysielacích práv Fortuna ligy ročníka 2015/2016 sa nám ani krátko pred štartom ligy nepodarilo dohodnúť s majiteľom týchto práv spoločnosťou UFA Sports a nie je nám tak umožnené priniesť našim divákom live prenosy zápasov 1. kola. Veríme, že situácia sa časom zmení, budeme sa o to naďalej snažiť a následne Vás budeme o vývoji jednaní informovať.

Únia ligových klubov a UFA Sports sa nedohodli na cene za vysielacie práva s potenciálnymi záujemcami. To je také Slovenské!

Vedenie žiada minimálne sumu 1,1 milóna Eur, no televízie o práva za takúto sumu nemajú záujem. Jednoducho sa im to neoplatí a ponúkaju maximálne polovičnú sumu.

Pre porovnanie: V Česku sa predávajú práva za 5 miliónov, v Maďarsku za 14 a v Poľsku dokonca za 40 miliónov. Rekordmanom je Premier League so zmluvou na 3,7 miliardy Eur.

Prezident ÚLK Ivan Kozák však ubezpečuje, že rokovania s televíziami prebiehajú a nakoniec verí v dohodu a diváci Fortuna Ligu uvidia. Dokonca údajne rokujú aj s kanálom, ktorý je neplatený.

Najlepším riešením pre diváka by bol návrat súťaže na obrazovky RTVS, no takéto riešenie je zrejme málo pravdepodobné. V hre by mohol byť znovu Digisport, no ten v minulosti informoval o nízkej sledovanosti, čo má za následok nižšie príjmy z reklamy. Možným kandidátom je aj TV Dajto, ktorá spadá pod Markízu a niektoré zápasy vysielali už aj z minulej sezóny.

Každopádne veríme, že nezostane len pri sľuboch a Fortuna Ligu v televízii uvidíme.