Tomáš Jurčo konečne podpísal s Detroitom novú dvojročnú zmluvu!

NHL

autor hetrik.sk

Tomáš Jurčo konečne podpísal s Detroitom novú dvojročnú zmluvu!

Slovenský hokejista Tomáš Jurčo sa nakoniec dohodol na podmienkach s vedením Detroitu Red Wings a podpísal novú zmluvu na dva roky.

Aj napriek nie moc úspešnej sezóne sa vedenie Detroitu rozhodlo dôverovať v schopnosti mladého Košičana, ktorého draftovali v roku 2011 z celkového 35. miesta.

Detroit Jurco zmluva

Od 1. Júla sa stal Jurčo obmedzeným voľným hráčom, kedže mu vypršala noáčikovská zmluva.

V poslednej sezóne poberal plat 767 000 dolárov. Podľa novej zmluvy zarobí za dva roky 1,8 milióna dolárov. V prvej sezóne by mal získať 850 000 a v druhej 950 000 dolárov.

Minulá sezóna nebola pre 22-ročného útočníka príliš vydarená, keď v 63 zápasoch nazbieral 18 bodov za 3 góly a 15 asistencií.

Generálny manažér Ken Holland mu však aj napriek tomu verí:

Posledný rok nebol z jeho strany úplne najlepší, no verím v jeho potenciál. Pravdepodobne prešiel naším systémom o trochu rýchlejšie ako by sme chceli pre zranenia, ktoré nás postihli pred dvoma rokmi. Prišiel hore a mal dobré čísla. Vrátil sa do zostavy aj v poslednej sezóne a myslím si, že keď ste mladý a zažijete taký úspech, tak to ťažko opakujete. Páči sa nám jeho rýchlosť.

Ak by chceli Red Wings poslať Jurča späť na farmu, tak by to museli urobiť cez waiver listinu nechránených hráčov, no podľa genrálneho manažéra takúto voľbu neplánujú a Jurčo bude mať isté miesto v prvom mužstve.