Tomáš Jurčo o pôsobení v Rusku: Jedna sezóna v KHL vynesie 5-krát viac ako niekde inde

Slovensko Reprezentácia

autor hetrik.sk

Tomáš Jurčo o pôsobení v Rusku: Jedna sezóna v KHL vynesie 5-krát viac ako niekde inde

V posledných dňoch a týždňoch sa v spoločnosti rozoberá pôsobenie slovenských hokejistov v KHL a to z dôvodu vojnovej invázie Ruska na Ukrajine.

Skupina fanúšikov ich odsudzuje a berie to ako podporu vojny. Druhá časť sa ich zastáva a verí v myšlienku: Nepliesť šport a politiku.

Zo Slovákov bude v KHL v novej sezóne 2022/23 pôsobiť Michal Čajkovský (Sibir Novosibirsk), Christián Jaroš (Avangard Omsk), Michal Krištof (Admiral Vladivostok - zatiaľ oficiálne nepotvrdené), Patrik Rybár (Spartak Moskva).

Ďalším kandidátom by však mohol byť aj Tomáš Jurčo, ktorý je aktuálne bez zmluvy. Minulú sezónu strávil práve v KHL v tíme Barys Nur-Sultan.

Ako vníma 29-ročný útočník so skúsenosťami z NHL pôsobenie v Rusku počas aktuálnej situácie?

To, že tam hráč podpíše zmluvu ešte neznamená, že podporuje vojnu. Myslí na svoju rodinu a myslí na svoje deti a keď ich vie zabezpečiť jednou sezónou v KHL, ktorá vynesie toľko ako 5 sezón niekde inde. Treba sa na to pozerať aj takto. 

Či tam pôjde hrať jeden alebo druhý z nás, to neovplyvní to, či ta vojna bude pokračovať alebo nie. Všetci však dúfajú, že sa to čím skôr skončí, vyhlásil Jurčo v rozhovore pre RTVS.

Foto: Instagram/HC Barys