Nie príliš vydarenú sezónu zažíva slovenský útočník Tomáš Jurčo. Po zranení sa nedokázal presadiť v zostave Detroitu a aktuálne väčšinou vysedáva na tribúne.
Zámorské média tak začali špekulovať o jeho preradení na farmu do AHL. Druhou možnosťou je výmena, ktorá by mu určite mohla pomôcť.
Priamo na farmu našťastie putovať nemôže a vedenie by ho tak muselo najskôr poslať na waiver listinu. Až po 24 hodinách a žiadnom záujme iného klubu by tak smeroval do AHL.
Samotný hráč sa však za žiadnych okolností nechce na farmu vrátiť a myslí, že má na NHL.
Nie je to jednoduché. O svojej situácii som už hovoril aj s vedením klubu a koučom. Som zdravý, na tréningu makám, chodím aj na predzápasové rozcvičky, ale do zostavy ma nikdy nezaradia. Trvá to už dlhší čas a dúfam, že sa to vyrieši čím skôr, lebo potrebujem hrať.
Bol som tam už vlani aj predvlani. Podľa mňa som tam už ukázal, že patrím do NHL, chcem hrať v profilige.
, reagoval Jurčo o svojej situácii pre Cas.sk.