Tomáš Suslov oficiálne prestúpil do talianskej Serie A. O Slováka sa zaujímali ďalšie štyri kluby

Séria A

autor hetrik.sk

Tomáš Suslov oficiálne prestúpil do talianskej Serie A. O Slováka sa zaujímali ďalšie štyri kluby

Slovenský futbalista Tomáš Suslov oficiálne zamieril na ročné hosťovanie s následným povinným prestupom z FC Groningen do Hellasu Verona.

Mladý krídelník si v talianskej Serii A zahrá po boku krajana Ondreja Dudu. V lete 2024 by mal holandský tím získať prestupovú čiastku vo výške 1,5 milióna eur.


Podľa holandských médií sa s bonusmi môže vyšplhať až na hranicu 2,1 milióna eur. Okrem toho získa Groningen 12,5% z prípadného ďalšieho predaja.

O služby Suslova mali záujem aj ďalšie štyri konkrétne kluby

O Tomáša sa dopytovalo veľmi veľa klubov, ale len pár bolo reálnych s konkrétnou ponukou.

Ide o talianske Udinese, grécky PAOK Solún, turecký Samsunspor a Slovan Bratislava, prezradil v rozhovore pre tvnoviny.sk hráčov agent Michal Čierny.

Ponuka od talianskeho tímu prišla v stredu večer, v piatok sa už absolvovali vstupné testy a doriešili administratívne záležitosti.


Agent zároveň zdôraznil, že hlavným faktorom neboli peniaze. Rolu mala hrať aj kvalita súťaže, systém hry, tréner a káder.

Slovan Bratislava mal skutočne veľký záujem

Tomáš bol blízko k tomu, aby tam skutočne šiel. Slovan urobil pre jeho angažovanie maximum, čo si vážime. Záujem bol veľký, obojstranne.

Slovan hrá v posledných rokoch pravidelne Európu a je to značka. Bol by na očiach, je v reprezentácii, dodal Michal Čierny pre tvnoviny.sk.

Foto: Instagram/Hellas Verona FC