Tomáš Tatar o svojom novom pôsobisku v NHL: Prečo sa rozhodol pre Colorado?

NHL

autor hetrik.sk

Tomáš Tatar o svojom novom pôsobisku v NHL: Prečo sa rozhodol pre Colorado?

Slovenský hokejista Tomáš Tatar bude v novej sezóne NHL pôsobiť v Colorade Avalanche, s ktorým podpísal ročný kontrakt v hodnote 1,5 milióna amerických dolárov.

V posledných dvoch sezónach pritom zarábal New Jersey Devils o tri milióny viac. Dubnický rodák sa však rozhodol srdcom, túžba získať slávny Stanley Cup zvíťazila.


Prvotná idea bola taká, že by som chcel viacročný kontrakt, ale situácia na trhu kvôli platovým stropom v jednotlivých kluboch nebola tejto realizácii naklonená.

Takže som si to prehodnotil a rozhodol sa ísť iným smerom. Zameral som sa na ročnú zmluvu a plán bol ten, aby som si vybral tím, ktorý má reálnu šancu získať Stanleyho pohár.

Áno, trvalo to o niečo dlhšie, ale myslím si, že som sa rozhodol správne. A hlavne srdcom, som spokojný, reagoval Tatar v rozhovore pre Nový čas.

Skúsený útočník mal aj iné ponuky, nechcel však menovať

Predtým, ako som prikývol na ponuku Colorada, mal som aj iné zaujímavé ponuky. Trh s voľnými hráčmi bol však toto leto celkom zvláštny kvôli problémom s platovým stropom.

Pred podpisom som sa snažil urobiť, čo najlepšie rozhodnutie a vybrať si klub, ktorý má šancu na zisk Stanleyho pohára, čo je môj veľký sen. 

Som zatiaľ v Colorade iba pár hodín a som zo všetkého nadšený, dodáva 32-ročný útočník.

Hlavný kemp prvého tímu Colorada pred štartom novej sezóny NHL začína 21. septembra.

Foto: Twitter/New Jersey Devils