Toni Kroos chce radšej žiť v Španielsku. Problémom sú imigranti, kvôli ktorým sa v Nemecku bojí pustiť von dcéru

Futbal

autor hetrik.sk

Toni Kroos chce radšej žiť v Španielsku. Problémom sú imigranti, kvôli ktorým sa v Nemecku bojí pustiť von dcéru
Zdroj: Instagram/toni.kr8s

Legendárny futbalista Toni Kroos po vypadnutí Nemecka z domácich Majstrovstiev Európy oficiálne ukončil svoju bohatú kariéru.

34-ročný stredopoliar, ktorý prežil najlepšie roky v drese Realu Madrid, prehovoril v podcaste nemeckej televízie ZDF o svojej ďalšej budúcnosti.


Rodák z Greifswaldu vyhlásil, že so svojou rodinou plánuje žiť v Španielsku. Ako jeden z dôvodov uviedol problémy s migrantmi vo svojej krajine.

Nemecko už nie je tou krajinou, akou bolo pred desiatimi rokmi. A to kvôli masovej migrácii. Táto otázka sa u nás stala príliš nekontrolovanou.

Jasné, problémy sú všade. Ale tu je naozaj veľa ľudí a priveľa problémov. Keď to teraz porovnám so Španielskom...

Mám napríklad sedemročnú dcéru, a až bude staršia, keď bude mať 13, 14 alebo 15 rokov, a niekto sa ma spýta: Nechal by si dcéru vonku o jedenástej večer v Španielsku alebo vo veľkom nemeckom meste? Potom si myslím, že by som sa priklonil k Španielsku.


Myslím si, že myšlienka príchodu prisťahovalcov je dobrá. Nepodarilo sa ju však dotiahnuť. Považujem za skvelé, keď môžu do Nemecka prísť ľudia a budú tu šťastní. Problém je, že sme to podcenili a nakoniec to bolo nekontrolovateľné.

Samozrejme, keď príde množstvo migrantov, tak je tam percento ľudí, rovnako tak aj medzi Nemcami, ktorí nám škodia. Keď sa ich nepodarí rozlíšiť, tak je to veľmi ťažké. A potom je spoločnosť rozdelená, napriek tomu, že základná myšlienka je dobrá, uviedol 6-násobný víťaz prestížnej Ligy majstrov.

Toni Kroos žije s celou svojou rodinou v Madride už od roku 2014, keď prestúpil z Bayernu Mníchov do Realu za 25 miliónov eur. Za 10 rokov sa stal klubovou legendou bieleho baletu.