Známy expert má jasno: Toto bude nový tréner Slovenska!

Slovensko

Známy expert má jasno: Toto bude nový tréner Slovenska!

Kto sa stane novým trénerom slovenskej futbalovej reprezentácie po odchode Štefana Tarkoviča?

Touto otázkou sa v posledných dňoch zaoberá športová verejnosť na Slovensku.

Najvážnejším kandidátom bol síce Vladimír Weiss starší, no ten sa nakoniec predsa len dohohol na novej zmluve so Slovanom Bratislava. V hre tak zostáva Čech Ivan Hašek.

Práve on by sa podľa známeho českého experta Ladislava Vízka mal stať trénerom našej reprezentácie. Rokovania mu potvrdil samotný tréner. Rozhovor priniesol Nový Čas.

Keď som s Ivanom pred pár dňami hovori, potvrdil mi, že vaša reprezentácia má o neho záujem a že už prebehli rokovania. To bolo ešte pred vašimi dvomi poslednými zápasmi.

V tom čase bol v hre aj Vladimír Weiss, takže Ivan na pílu netlačil. Teraz už má cestu voľnú. Ja ho už vidím na vašej lavičke.

Je hladný po úspechu a je to veľký odborník. Ivan vám zrovná reprezentáciu a dá ju do laty. Jediný problém vidím v hráčskom kádri, v ktorom vám skončili viacerí skúsení hráči

Ak dostane šancu u vás, budete mať lepšieho trénera, ako má v súčasnosti česká reprezentácia, reagoval Vízek pre Cas.sk.

Ivan Hašek je skúsený 58-ročný český tréner. Naposledy viedol reprezentáciu Libanonu.

Počas svojej kariéry okrem iného trénoval napríklad Spartu Praha, Štrasburk a krátko aj českú reprezentáciu. Posledné roky strávil v rôznych kluboch na Blízkom východe.

FOTO: Futbalsfz.sk