Trenčiansky talent Matúš Kmeť zaujal po Feyenoorde ďalší klub: Vybuchli im zápasové dáta, tvrdí agent

Niké Liga 2023/24

autor hetrik.sk

Trenčiansky talent Matúš Kmeť zaujal po Feyenoorde ďalší klub: Vybuchli im zápasové dáta, tvrdí agent
Zdroj: Instagram/Matúš Kmeť

Mladý slovenský futbalista Matúš Kmeť patrí medzi adeptov, ktorý by sa čoskoro mohli posunúť z Niké Ligy o úroveň vyššie. Svedčia o tom aj detailné zápasové štatistiky.

23-ročný univerzál, ktorý zaujal na pozícii krajného obrancu aj trénera reprezentácie Francesca Calzonu sa ocitol v hľadáčiku dvoch klubov, konkrétne holandského Feyenoordu Rotterdam a nemeckého Schalke 04.


Informáciu potvrdil pre tvnoviny.sk hráčov agent Richard Čech.

Je pravdou, že predstavitelia Feyenoordu ho sledujú, pretože im doslova vybuchli zápasové dáta a chceli si ich overiť. Matúš má parádne čísla, pokiaľ ide o úspešnosť prihrávok a ďalšie dôležité ukazovatele.

Priniesol na svoju pozíciu pravého obrancu niečo nové, moderné, a preto je o neho záujem nielen z Feyenoordu, ale aj z iných klubov. Na jednom fóre ho prirovnali k hviezde Liverpoolu Trentovi Alexandrovi-Arnoldovi, reagoval Čech.

Skauti z Nemecka sa na Kmeťa boli už aj osobne pozrieť v Trenčíne. Na svojom zozname ho údajne majú mať veľmi vysoko.


A čo prípadný prestup do Slovana Bratislava, vedeli by si ho predstaviť?

Áno, vieme, avšak u Matúša by najviac zavážilo, ak by Slovan prišiel s nejakým konkrétnym projektom. Určite by sme však o tom prinajmenšom diskutovali, doplnil.

Odchovanec Ružomberka odohral v tejto sezóne Niké Ligy za AS Trenčín 18 zápasov, v ktorých strelil jeden gól a na ďalších deväť asistoval.

Jeho trhová hodnota je podľa portálu Transfermarkt 550-tisíc eur.