Trenčiansky talent so šancou na draft nebol nominovaný na MS U20, tréner Dukly je poriadne vytočený!

MS v hokeji do 20 rokov 2024

autor hetrik.sk

Trenčiansky talent so šancou na draft nebol nominovaný na MS U20, tréner Dukly je poriadne vytočený!

Majstrovstvá sveta hokejistov do 20 rokov sa už nezadržateľne blížia. Pre mladých hokejistov zo Slovenska je to veľká šanca, ako sa ukázať a presvedčiť zámorských skautoch o svojich kvalitách.

Túto šancu však nedostane talentovaný Trenčan Andrej Hatala. 18-ročný obranca pravidelne hráva Tipsport Ligu za Duklu Trenčín.

Trenčiansky talent so šancou na draft nebol nominovaný na MS U20, tréner Dukly je poriadne vytočený!

V 27 zápasoch strelil 1 gól a pridal 5 asistencií. Na 18 ročného obrancu celkom slušné. Je teda jeden z mála zo širšieho výberu, ktorý už pravidelne hráva za mužov. Za mužov Dukly dokonca debutoval už ako 16-ročný

Jeho výkony si všimli aj skauti, ktorí mu dávajú slušnú šancu na najbližší draft NHL. Ani takéto výsledky ho však na šampionát nedostali. Ernest Bokroš ho do záverečnej nominácie nezaradil.

Tento fakt poriadne nahneval trénera a generálneho manažéra Dukly Jána Kobezdu, ktorý ho od leta pripravoval práve na reprezentáciu.

Bolo to pre nás všetkých v klube veľké sklamanie a neskôr, to musím priznať, aj veľké rozčarovanie. Do Andreja sme vkladali veľa nádejí aj čo sa týka budúcoročného draftu.

Nikto mu ani nedal žiadne vysvetlenie, prečo vlastne nebol nominovaný. Veď načo vznikol tento projekt 20-ky? Kvôli výchove mladých hráčov. Toto ako výchovu moc nevidím.

Toto sú mladí chlapci, s ktorými treba pracovať a rozprávať sa, nie profesionáli, ktorým len oznámime, nejdeš na MS, čau a maj sa. My si tu v Dukle predstavujem výchovu a prácu s mládežou trošku inak.

Aďo je jeden z mála, ktorý stabilne hráva mužskú súťaž. Hral ju už dve sezóny dozadu, kde má odohratých 9 zápasov za A-mužstvo Trenčína ako 16-ročný. Tréneri dali prednosť hráčom, ktorí nikdy za mužov ani nehrali a hrajú v európskych alebo zámorských juniorkách.

Keby hral len doplnkovú úlohu v mužstve, nepoviem. Ale v nižšej ako v tretej obrane nehral, hráva každé oslabenie a dokonca chodí aj na presilovky., povedal pre oficiálnu stránku Dukly Trenčín práve Ján Kobezda.

Na neúčasť na šampionáte reagoval aj samotný hráč:

Je to život, Možno je to aj tým, že som nebol v projekte SR 20. Nikto mi nič nepovedal. Iba povedali hráčov, čo nepocestujú a podali si s nami ruky. To je všetko...

Očakával som, že mi bude aspoň bližšie zdôvodnené, prečo nepôjdem, alebo mi povedia moje slabiny, v čom sa mám zlepšiť pre budúci rok. , povedal na záver pre Sport.sk.

Zdroj: Hkdukla.tipsportextraliga.sk, Sport.sk.