Tréner Calzona poslal silný odkaz neprajníkom: Tvária sa ako bohovia, ich kritika ma robí silnejším

EURO 2024 - Kvalifikácia

autor hetrik.sk

Tréner Calzona poslal silný odkaz neprajníkom: Tvária sa ako bohovia, ich kritika ma robí silnejším
Zdroj: futbalsfz.sk

Po úspešnom postupe Slovenska na Majstrovstvá Európy v roku 2024 sa hlavný tréner Francesco Calzona rozhodol vyjadiť aj na adresu svojich kritikov.

Jeho tím, ktorý sa na ME predstaví na štvrtom veľkom turnaji predviedol výrazný herný progres, čo kouč zdôraznil po víťazstve 4:2 nad Islandom.


Calzona, ktorý si užíval svoj prvý významný úspech v pozícii hlavného trénera priznal, že inkasovaný gól na 0:1 ho prekvapil, ale rýchlo sa upokojil, keďže jeho tím pokračoval v plánovanom hernom štýle. Nestrácali sme hlavu, hneď som pochopil, že budeme výsledkovo úspešní, uviedol Calzona na pozápasovej tlačovej konferencii.

Slovenský tím sa zároveň stal jediným priamo postupujúcim tímom z piateho výkonnostného koša, čo dokazuje rastúcu kvalitu tímu.

Silná reakcia na adresu kritikov od začiatku pôsobenia na lavičke Slovenska

Pätnásť rokov predtým som spolupracoval s veľkými futbaloými menami. Bol som asistent, lebo ma to napĺňalo. Naučil som sa od nich veľa. Potom prišla táto možnosť a vedel som, že to bude výzva. Pochopil som, že potrebujem novú emóciu.

Ponuku som teda prijal ihneď a s radosťou. Teras som veľmi spokojný. Napĺňa ma, keď vidím, že ľudia okolo mňa sú šťastní. Môj charakter je, že skôr dávam ako beriem. Vidieť šťastných hráčov a plný štadión 20 tisíc ľudí, to znamená pre mňa viac ako nejaká osobná radosť.


Chalani si teraz zaslúžia oslavu. Okrem toho, že posledných štrnásť mesiacov som bol tvrdo atakovaný, rovnako tak boli atakovaní aj hráči. Pre nich znamená tento večer voľno alebo oslobodenie.

Nemám problém s kritikou, keď na mňa útočia, dodáva mi to ešte väčšiu silu. Ale to, že nás napádali ešte predtým, ako sa začala kvalifikácia, to nie je správne. Tie osoby, ktoré takéto reči šíria, nechcú dobre slovenskému futbalu.

Mali by milovať svoju krajinu Slovensko a to bez ohľadu na to, kto je tréner. Po štrnástich mesiacoch som pochopil, že tieto osoby nemajú slovenské srdcia. Tvária sa, ako keby boli bohovia.

Som teraz spokojný. Verím, že títo ľudia budú pokračovať v útokoch, no opakujem, robí ma to ešte silnejším.

Teraz uvidíme, čo bude v budúcnosti. Musím sa porozprávať s ľuďmi zo zväzu. Potom sa rozhodneme, čo ďalej. Slovenský futbalový zväz bol vždy ku mne skvelý, nechýbalo mi absolútne nič. Ľudia odtiaľ spravili všetko pre to, aby sme sa dostali až sem. Určite nájdeme spoločnú reč aj smerom k ME 2024, vyhlásil taliansky tréner na tlačovke.