Tréner Calzona poslal Suslova na tribúnu. Martin Škrtel mu venoval radu do budúcna

EURO 2024

autor hetrik.sk

Tréner Calzona poslal Suslova na tribúnu. Martin Škrtel mu venoval radu do budúcna

Proti Portugalsku dostal Tomáš Suslov príležitosť ako striedajúci hráč v druhom polčase, príliš však nezaujal a častokrát strácal loptu.

V pondelňajšom kvalifikačnom zápase proti Lichtenštajnsku ho už tréner Francesco Calzona poslal na tribúnu. Nemalo to však mať nič spoločné s jeho výkonom.


To, že bol na tribúne nie je žiadny trest, bolo to technické rozhodnutie. Musím ho však pochváliť, pretože celý týždeň trénoval fantasticky.

Prišiel na zraz s úplne inou hlavou a prístupom. Toto mu dáva nádej do budúcna, aby som na neho mohol myslieť ďalej.

Teraz je na ňom, ako sa dokáže chytiť v novom klube. Ak sa dokáže adaptovať na taliansku ligu čo najskôr, tak máme hotového hráča do budúcna, povedal na pozápasovej tlačovke tréner Francesco Calzona.

Tomášovi Suslovi radí aj bývalý kapitán reprezentácie Martin Škrtel

Potenciál samozrejme má, ale bohužiaľ, nielen pre neho, ale aj pre národný tím, zatiaľ ho vôbec nenaplnil a jeho meno sa skloňuje skôr s udalosťami mimo ihriska.

On sám si musí uvedomiť, že to, čo sa momentálne deje okolo neho, nie je asi to, čo by chcel aj on sám.

Namiesto toho, aby ho fanúšikovia oslavovali a skandovali jeho meno, pretože potenciál na to má, tak sa o ňom objavujú najmä mimofutbalové správy, čo vôbec nie je dobré.


V prvom rade je to na ňom. A potom sú v tíme Milan Škriniar, Stanislav Lobotka, Peter Pekarík, Juraj Kucka a ďalší, ktorí mu určite radi pomôžu a poradia.

Môže to byť aj rodina alebo kamaráti, aj keď tí majú niekedy dosť zlý vplyv. Sám by si mal to zvážiť a vyhľadať ľudí, o ktorých si myslí, že by mu mohli pomôcť.

Budem mu držať palce, aby sa vrátil na správnu cestu a potom uvidíme Tomáša Suslova, akého chceme vidieť, reagoval Martin Škrtel v štúdiu Sport TV.

21-ročného Suslova čaká po reprezentačnom bloku príchod do Talianska, kde sa stal novou posilou účastníka Serie A Hellasu Verona. 


Foto: rtvs.sk, futbalsfz.sk