Tréner Craig Ramsay o budúcnosti: Možno ma na Slovensku po šampionáte už nebudú chcieť

MS v Hokeji 2024

autor hetrik.sk

Tréner Craig Ramsay o budúcnosti: Možno ma na Slovensku po šampionáte už nebudú chcieť

Na Craiga Ramsayho čaká už jeho šiesta účasť na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v pozícii trénera slovenskej reprezentácie.

72-ročný Kanaďan má za sebou na našej lavičke už 118 zápasov, aktuálnym rekordérom je Július Šupler so 122 stretnutiami.Na MS čaká Slovensko v skupine minimálne sedem vystúpení a tak je jasné, že práve Craig Ramsay prepíše historické štatistiky v ére samostatnosti.

Poradie trénerov podľa počtu zápasov na lavičke Slovenska:

1. Július Šupler (122), 2. Craig Ramsay (118), 3. Ján Filc (115) , 4. František Hossa (110) , 5. Vladimír Vůjtek st.  (94) , 6. Ján Šterbák (48) , 7. Zdeno Cíger (46) , 8. Glen Hanlon (Kan.) (33) , 9. Jozef Golonka (24).

Súčasťou aktuálnej zmluvy medzi SZĽH a trénerom je aj opcia na ďalší ročník 2023/2024.


Bude teda Craig Ramsay pokračovať na Slovensku aj po skončení MS v Rige a Tampere?

Rozmýšľam nad tým každý deň, Zatiaľ odpoveď nepoznám. Možno ma na Slovensku po šampionáte už nebudú chcieť. To by celú situáciu uľahčilo.

Manželka teraz neprišla so mnou, pomáha deťom s vnúčatami. Sľúbila, že ak budem pokračovať, príde na Slovensko na jeseň.

Pre niekoho to môže byť nápoveda… Väčšina členov rodiny a priateľov chce, aby som s trénovaním skončil a vrátil sa.

Ale takéto rozhodnutia sa nerobia ľahko. Príde deň, keď si po šampionáte sadneme s Miroslavom Šatanom a porozprávame sa. Rozhodnutie zatiaľ nepadlo, reagoval pre sportweb.pravda.sk skúsený Kanaďan.

Foto: Hockeyslovakia.sk , Zdroj: sportweb.pravda.sk