Tréner Slovana Vladimír Weiss st. hodnotí žreb osemfinále Konferenčnej ligy

Európska konferenčná liga

autor hetrik.sk

Tréner Slovana Vladimír Weiss st. hodnotí žreb osemfinále Konferenčnej ligy

Reakcia trénera Slovana Bratislava na dnešný žreb osemfinále Európskej konferenčnej ligy. Belasí sa stretnú so švajčiarskym Bazilejom.

Je to žreb, tak ho treba aj brať. Vladimír Šmicer nám vyžreboval skupinu i osemfinále, a dvakrát vytiahol práve Bazilej. Ako my poznáme súpera, tak aj on pozná nás. Bazilej sa z dvojzápasu v skupine určite poučil. My takisto vieme, s kým máme dočinenia, že je to dobré mužstvo. Verím, že v prvom zápase uhráme výsledok, ktorý nám dá šancu na dobrú odvetu, rovnako verím, že tá bude pred vypredaným štadiónom. Pobijeme sa o postup. Pôjdeme tam bojovať tak ako sme bojovali vtedy, keď sme v skupine museli uhrať body, ktoré by nám dávali šancu na postup. Podarilo sa nám to a aj vďaka víťazstvu zvonku a remíza doma sme postúpili z prvého miesta. Každý zápas je však iný, každý má svoju históriu. Budeme čeliť dobrému mužstvu, oni takisto budú rešpektovať nás, myslím si, že to bude dobrý dvojzápas.

Náročnejšie na skutočnosti, že sa opäť stretneme so súperom zo skupiny, je azda skutočnosť, že keďže sme u nich vyhrali a doma remizovali, budú mať niektorí ľudia veľké oči. My však vieme o sile a kvalite Bazileja, musíme sa na to dobre pripraviť. Rozhodnúť môžu detaily i momentálna forma. Bazileju sa v lige príliš nedarí, no stále sú len tri body za pohárovými priečkami, pričom lige kraľuje Young Boys, ktorý hrá výborne. Švajčiarska liga je ťažká a kvalitná, čo rešpektujeme, no urobíme maximum pre postup. Určite to nebude žiadna prechádzka, náš súper takisto nie je naivný a určite sa poučí zo zápasov v skupine.

Foto: Facebook/ŠK Slovan Bratislava