Tréner Slovana Vladimír Weiss st. sedel 8 hodín s Kmotríkovcami: K čomu nakoniec dospel?

Európska konferenčná liga

autor hetrik.sk

Tréner Slovana Vladimír Weiss st. sedel 8 hodín s Kmotríkovcami: K čomu nakoniec dospel?

Futbalisti Slovana Bratislava odštartovali európsku pohárovú skupinové jeseň domácim víťazstvom nad KÍ Klaksvíkom z Faerských ostrovov 2:1.

Za prvé tri body získal slovenský tím prémiu 500 tisíc eur. Duel na Tehelnom poli sledovalo 12 454 divákov.


Belasí si tak napravili chuť po víkendovej ligovej prehre v Dunajskej Strede, čiastočne si aj udobrili fanúšikov.

Potešil aj návrat kapitána Vladimíra Weissa mladšieho, ktorý sa ihneď aj strelecky presadil pri vyrovnávajúcom zásahu na 1:1.

Tréner Vladimír Weiss starší na pozápasovej tlačovke priznal niekoľkohodinové rokovania s vedením. Ako teda ďalej?

S Robom Vittekom, Ivanom Kmotríkom ml. a Ivanom Kmotríkom st. sme mali asi 8-hodinovú debatu, kde je chyba, čo a ako musíme robiť lepšie.

Nikto nie je génius a nikto ani nezhltol všetku múdrosť sveta. Každý urobí niekedy chybičku. Musíme robiť tak, aby sme správnych rozhodnutí robili viac, aby sme držali spolu a Slovan išiel ďalej. Vždy je to o ľuďoch a o diskusii.

O dôležitom víťazstve nad Klaksvíkom

Hráčom som povedal, že budem spokojný aj s 1:0. Úvod skupiny sa hrá na víťazstvo. Vzhľadom na to, v akom sme boli stave, ma teší, že sme obrátili zápas. Nie je to ľahké. Dá sa povedať, že v tomto sme asi majstri sveta. Ideme na kolená, ale vstaneme a vyhráme.

Zápas sme mohli zlomiť na 3:1 aj 4:1 a v posledných sekundách sme skoro ešte dostali vyrovnávajúci gól. To sme my, na tom treba pracovať. Aj na tom pracujeme, ale to tak proste je.

Bez tohto víťazstva by sme nemohli pomýšľať na nič. Dá nám to taký pokoj na duši. Teda aspoň do nedele. Tu neexistuje pokoj na duši.

Fanúšikovia podporovali Slovan počas celého zápasu

Tak by to malo byť. Samozrejme, vždy je to podložené naším výkonom. Bol som rád, že aj za stavu 0:1 nás podržali a fandili. Hráči im to potom vrátili. S fanúšikmi mali nejakú debatu, čo v danej situácii bolo plus.

V nedeľu čaká na belasých ťažká ligová skúška proti Žiline

Už som vravel malému Ivanovi (Kmotríkovi ml. - poznámka redakcie), že už sa v úvodzovkách teším na Žilinu. Vedia hrať futbal, sú mladí chlapci, budú sa chcieť ukázať.


Foto: Facebook/ŠK Slovan Bratislava, rtvs.sk