Tréner Stana Lobotku z Dánska: Svet sa konečne dozvedel, aký je dobrý. Môže hrať v ktoromkoľvek európskom klube!

Slovensko

Tréner Stana Lobotku z Dánska: Svet sa konečne dozvedel, aký je dobrý. Môže hrať v ktoromkoľvek európskom klube!

Slovensko sa v blízkej dobe zrejme dočká ďalšieho zaujímavého prestupu. O náš objav z Majstrovstiev Európy do 21 rokov Stanislava Lobotku sa totiž zaujíma viacero klubov z popredných líg v Európe.

Na adresu 22-ročného Trenčana sa vyjadril aj jeho aktuálny tréner z FC Nordsjaelland Kasper Hjulmand.

Teraz sa konečne k veľkej časti futbalového sveta dostala informácia, aký je dobrý. Úprimne, myslím si, že po tom, čo čoskoro niekde zakotví, ho budeme počas nasledujúcich rokov sledovať a hovoriť - tohto sme mali v našej lige.

Je veľmi nepravdepodobné, že si ho udržíme, musím sa s tým zmieriť. Švédsky skaut (Reine Almqvist, pozn.) po zhliadnutí jeho výkonov povedal, že môže hrať v ktoromkoľvek európskom klube.

V najbližších rokoch budeme môcť sledovať jeho výrazné napredovanie. Je to hráč s mimoriadnymi schopnosťami a podľa môjho názoru až dosiaľ najlepší stredopoliar na európskom šampionáte.

O jeho budúcnosti prezradil niečo bližšie aj jeho agent Branislav Jašurek pre portál Sport24.sk

Boli sme s tromi nemeckými klubmi, no menovať ich nebudem. Každý, kto rozumie tomuto biznisu, tak vie, že sa nedá niečo prezrádzať, ak nič nie je spečatené na papieri. Zatiaľ to boli len nezáväzné rozhovory, no nepozerali iba Lobotku, ale aj ostatných hráčov.

Lobotka