Tréner Štefan Tarkovič hodnotí hanebnú prehru s Kazachstanom

Liga Národov

autor hetrik.sk

Slovenská futbalová reprezentácia nestačila doma v 2. kole C-divízie Ligy Národov na Kazachstan.

So 125. tímom rebríčka FIFA prehrali zverenci Štefana Tarkoviča  v Trnave hanebne 0:1. Prečítajte si reakciu pre televíziu Sport 1 práve od trénera.

Ťažko sa mi to hodnotí. Samozrejme prehra doma 1:0 s takýmto súperom nie je nikdy v poriadku a my sme si ten zápas prehrali v prvom polčase.

Vstup nebol zlý, no to čo sme chceli byť koncentrovaní pri štandardných situáciách, tak sme nechali prepadnúť loptu pri vhadzovaní a súper aj trošku so šťastím dal gól.

A ten priebeh bol taký aký sme očakávali. Kazachstan bol organizovaný, vyrážal do nebezpečných protiútokov aj keď v podstate si nič nevypracoval a my sa trápime útočnej fáze.

Všetky tie situácie, ktoré sme si pripravili hlavne v druhom polčase sme neboli schopní otočiť na gól a preto sme zápas prehrali.

Oživenie v druhom polčase dvojnásobným striedaním s veľkou šancou Haraslína a neuznaným gólom Almásiho.

Bol to taktický zámer. Vedeli sme mužstvo Kazachstanu už druhý polčas nebude tak kompaktné a že bude prepadávať v obranných činnostiach.

To bol zámer, aby sme na druhý polčas poslali na ihrisko hráčov, ktorí sú kreatívni a vedia vyriešiť situáciu jeden na jeden. Bohužiaľ, nepodarilo sa ten zápas otočiť.

Neuznaný gól po faule Juraja Kucku.

Ja som to nevidel a ja sa k výkonu rozhodcu vyjadrovať nebudem.

Ďalšie dva zápasy: Vonku Azerbajdžan (10.6.2022) a Kazachstan (13.6.2022).

Bude to náročná situácia. V podstate je to však na nás, aby sme aj takúto situáciu zvládli.

Musíme ísť do Azerbajdžanu tak nastavení, aby sme zápas vyhrali a samozrejme aby sme sa potom revanšovali v Kazachstane.

ZDROJ/FOTO: Sport TV