Tréner Vladimír Weiss st. aj o kauze Čavrič. Calzonovi pogratuloval k postupu na EURO

Slovensko

autor hetrik.sk

Tréner Vladimír Weiss st. aj o kauze Čavrič. Calzonovi pogratuloval k postupu na EURO
Zdroj: markiza.sk/live/2-dajto

Vladimír Weiss starší sa v utorok večer stal na slávnostnom galavečeri Futbalista roka 2023 štvrtýkrát za sebou najlepším trénerom.

Kouč Slovana Bratislava sa počas príhovoru poďakoval klubu, fanúšikom a predovšetkým svojej rodine.


V závere pogratuloval aj futbalovej reprezentácii Slovenska na čele s Francescom Calzonom.

Ďakujem pekne, veľmi si to vážim. Pred rokom som povedal, že tu už asi nebudem. Som teraz tu, dokonca na hrade. Čo by za to iní dali. Človek niečo v živote dosiahne, no prvoradá je rodina.

Ďakujem mojej milovanej Marte, ktorá nás stráži ako správna levica. Ďakujem klubu, v ktorom pracujem, hráčom, kolegom a divákom, ktorí sa vrátili na štadión a fantasticky nás povzbudzujú hlavne na medzinárodnej úrovni.

Robím prácu, ktorá ma živí a milujem ju. Chcem poďakovať aj Ivanovi Kmotríkovi, ktorý mi dal šancu ako mladému trénerovi.

Bol som búrlivák, aj ním stále som, ale už nie taký ako kedysi. Jediné, čo ma trápi je, že tu nemôže byť môj syn. Vždy je však niečo pre niečo, ako on hovorí.

Rovnako chcem pogratulovať Francescovi Calzonovi a hráčom, ktorí sa dostali na EURO. Želám vám všetko dobré a aby ste ukázali, že futbal hrať viete, pretože ste to dokázali už neraz, vyhlásil.


Po skončení prenosu predstúpil pred novinárov a odpovedal aj na niekoľko ďalších tém. Jednou z nich bola aj reprezentačná pozvánka pre jeho bývalého zverenca Aleksandara Čavriča.

29-ročný útočník, ktorý pôsobí v Japonsku, sa rozhodol nezúčastniť najbližších prípravných zápasov Slovenska proti Rakúsku a Nórsku.

Riešili sme jeho občianstvo, lebo aj klub mu to sľúbil, ja som mu to sľúbil, no rozhodol sa tak, ako sa rozhodol. Je to úplne normálne, futbal sa nehrá do sto rokov, nie každý môže byť tréner alebo manažér. Hráč sa pozerá aj na to, aby si finančne zabezpečil svoju rodinu.

To, že tu nie je, je nedorozumenie. Ja som mu ešte hovoril: „Čaky, zavolaj mi pred tím rozhodnutím, no on sa rozhodol tak ako rozhodol. Treba to rešpektovať, no myslím si, že takisto, ako predtým s Vladom, to bolo nejaké nedorozumenie, lebo futbalovo by tu mali byť. Záleží na trénerovi a na zväze, ako sa k tomu postavia. Futbalovo tam však určite patrí, cituje Vladimíra Weissa st. portál Sportnet.