Tréner Weiss o geste svojho syna proti Dunajskej Strede: On niekedy nie je normálny

Niké Liga 2023/24

autor hetrik.sk

Tréner Weiss o geste svojho syna proti Dunajskej Strede: On niekedy nie je normálny

Slovan Bratislava dosiahol v Dunajskej Strede dôležité víťazstvo pri snahe obhájiť ligový titul vo Fortuna Lige.

Víťazný gól strelil z penalty v 95. minúte striedajúci kapitán Vladimír Weiss mladší. Pri oslave vyzliekol dres, po čom videl druhú žltú kartu. Medzičasom ešte ukázal fanúšikom DAC svoj dres, podobne ako to urobil v minulosti Lionel Messi v Madride.

Na ihrisku následne vznikol konflikt medzi hráčmi oboch táborov, domáci priaznivci pohadzovali po Weissovi poháre s pivom.

Pri odchode do šatne nepochválil svojho syna ani tréner Vladimír Weiss starší. Čo mu povedal?


Mám to povedať doslovne? Budete to vypípavať polhodinu, reagoval slovenský reprezentant.

Ten moment, ktorý sa stal, že som si vyzliekol dres som si vysníval a preto som to dnes aj spravil. Piatu žltú kartu som dostal už pri oslave druhého gólu a tak som vedel, že nebudem hrať v Banskej Bystrici. Keď niekto verí v zázraky, tak dnes sa jeden stal.

Vystupovali sme z autobusu a zahádzali nás delobuchmi. Takže aby sme mali všetci rovnaký meter. To, čo som urobil, patrí k futbalu. Spravili to iní hráči, spravil to Lionel Messi na Reale Madrid, okomentoval Weiss po zápase svoje gesto.


Tréner Weiss o svojom synovi: V určitých fázach nie je normálny.

Bola to zbytočná červená karta, neudržal emócie na uzde. Ja už som mu svoje povedal. On v určitých fázach nie je normálny, takisto ako ja som v určitých fázach nenormálny.

Zdedil to a žena mi vždy vraví, že za to môžem ja. Radoval sa však pre Slovan, Neviem si predstaviť iného hráča, že by šiel kopať tú penaltu.

Sám mi povedal: Oco, idem hrať. Vravel som mu, že nie je doliečený. Bolo osem minút do konca. Bol to vabank. Mohol si odtrhnúť sval, mohli sme dostať gól po jeho červenej karte. Na tento zápas sa však bude spomínať možno desať rokov, reagoval na pozápasovej tlačovke Vladimír Weiss starší.


Foto: Youtube/ŠK Slovan Bratislava