Tréner Weiss o prehre so Sturm Grazom a vylúčení syna: Nemal som to tam vôbec dávať

Európska konferenčná liga

autor hetrik.sk

Zdroj: Facebook/Šport v RTVS

Slovan Bratislava prehral v úvodnom zápase play-off o účasť v osemfinále Konferenčnej ligy UEFA na pôde Sturm Grazu 1:4.

Stretnutie v Rakúsku poznačilo vylúčenie Vladimíra Weissa mladšieho zo 78. minúty. Kapitán belasých bol pritom na ihrisku iba desať minút.

Aj na túto tému reagoval po záverečnom hvizde tréner slovenského majstra Vladimír Weiss starší.

Prvý polčas sme hrali výborný futbal, mali sme viac gólových šancí ako domáci. Druhý polčas nebol zvládnutý a to aj z mojej strany.

Nemal som púšťať Vlada polozdravého na ihrisko. Dostali sme nešťastný tretí gól z penalty, potom zbytočná červená karta a potom sme zápas už iba dohrávali.

Hrali sme dobrý zápas do stavu 3:1 a potom to beriem na seba. Vylúčenie som videl iba na VAR, zbytočná šmýkačka a predtým nejaká potýčka. Nemal som to tam vôbec dávať, pretože nebol úplne zdravý.

Chcel pomôcť mužstvu, ja som chcel pomôcť mužstvu, bohužiaľ to nevyšlo, chyba.

Škoda toho, dal sa tu uhrať lepší výsledok, budeme však bojovať v odvete a uvidíme. Zázraky sa občas dejú, no ten káder je úzky a máme zranených hráčov. Aj tie striedania boli teda obmedzené, vyhlásil kouč Slovana v rozhovore pre RTVS.