Tréner Weiss pred odvetou EKL: Musíme hrať tak, aby nás po zápase vytlieskali. Vlado takú povahu zdedil

Európska konferenčná liga

autor hetrik.sk

Tréner Weiss pred odvetou EKL: Musíme hrať tak, aby nás po zápase vytlieskali. Vlado takú povahu zdedil
Zdroj: Youtube/ŠK Slovan Bratislava

Vo štvrtok večer čaká na futbalistov Slovana Bratislava domáca odveta play-off o osemfinále Európskej konferenčnej ligy proti Sturm Grazu.

V prvom súboji sa z triumfu 4:1 radoval rakúsky tím, duel poznačilo zbytočné vylúčenie kapitána Vladimíra Weissa mladšieho.


Aj k tejto téme sa znovu vyjadril na predzápasovej tlačovej konferencii tréner belasých Vladimír Weiss starší.

Nerozprávajme o nejakom zázraku, je to normálny futbalový zápas. Chceme hrať pre ľudí na víťazstvo a uvidíme, čo sa podarí. Náskok Grazu je veľký, je to dobré mužstvo, no my sme hrali dobre v prvom polčase.

S fantastickou podporou fanúšikov verím, že môžeme dať gól a dotlačia nás diváci do takého zápasu, že sa môže stať všetko.

Motiváciu máme, ľudia nás poženú na hranicu našich možností. Dáme do toho všetko a musíme hrať tak, aby nás po zápase vytlieskali, to je motto, vyhlásil tréner Slovana.


Červená karta syna: Je to jeho povaha, ktorú zdedil. Už ho asi nezmením

Každá červená karta je zbytočná, to však patrí k futbalu. Vlado vie, čo urobil. Ospravedlnil sa, aj keď sú veci, ktoré sa tak jednoducho nedajú ospravedlniť.

Bola to chyba, on si je toho sám vedomý, je kapitán mužstva, je to však aj jeho povaha, ktorú po niekom zdedil.

Ťažko sa to vyčíta, pretože to tak je. Už ho asi aj ja ťažko zmením. Chcel mužstvu pomôcť, bohužiaľ urobil chybu.

To patrí k životu a človek ho z toho nevyviňuje, už sa to stalo. Patrí to k futbalu, už by sa to však nemalo opakovať. Verím, že to tak bude a život ide ďalej, dodal Weiss st. na margo svojho syna.