Tréner Weiss st. po prehre s Ľubľanou: Ide ma roztrhnúť. Vianočné prémie nebudú

Európska konferenčná liga

autor hetrik.sk

Tréner Weiss st. po prehre s Ľubľanou: Ide ma roztrhnúť. Vianočné prémie nebudú
Zdroj: Facebook/Šport v RTVS

Slovan Bratislava v poslednom zápase A-skupiny Konferenčnej Ligy UEFA nestačil vo štvrtok večer na slovinský tím Olimpija Ľubľana, s ktorým na Tehelnom poli prehral 1:2.

Napriek tomu môžu byť belasí s jesennou časťou spokojní, keďže už v predstihu postúpili do vyraďovacích bojov. V nich narazia na silného súpera, ktorý vypadol z Európskej Ligy.


Slovan čaká vo februári 2024 jeden tím z tejto osemčlennej skupiny:

Olympiakos (Grécko), Ajax Amsterdam (Holandsko), Real Betis (Španielsko), Sturm Graz (Rakúsko), Union Saint-Gilloise (Belgicko), Maccabi Haifa (Izrael), Servette Ženeva (Švajčiarsko), FK Molde (Nórsko).

Tréner Vladimír Weiss starší hráčom prehru nevyčítal, čiastočne ju zobral na seba

Celý život som ako tréner riskoval, dnes som to neurobil. Cez polčas som chcel striedať, Toliča aj Zmrhala som mal dať skôr. Počkal som a nebolo to správne rozhodnutie.

Každý urobí chybu. Tak ako urobil chybu Milan Borjan, aj ja som neurobil to rozhodnutie, ktoré som v živote robil, že som bum bác zariskoval a vyšlo to.

Keby som urobil to bum bác a nevyšlo by to, bol by som nahnevaný možno na hráčov. Takto som nahnevaný sám na seba, to je najhoršie. Ide ma roztrhnúť, reagoval na prehru skúsený 59-ročný tréner.


Finančné prémie nebudú

Nič mimoriadne sa však nestalo, akurát sme sa nerozlúčili tak, ako sme chceli. Vianočné prémie tak nebudú. Mali sme od majiteľov sľúbené dobré bonusy, bohužiaľ sme prehrali, aj to sa stáva.

Vždy, keď sa začne rozprávať o peniazoch, tak koncentrácia nie je taká, aká by mala byť. Povedal som to aj pred zápasom, zabudnite na peniaze a sústreďmne sa na výkon.

Nebolo to o tom, ale je to niekedy aj o tom. Chceli sme, nevyšlo to a časť výsledku beriem na seba. Soma nahnevaný na seba, hráčom som nepovedal ani slovo.

Najhoršie je, keď ste nahnevaný sám na seba. Ide ma roztrhnúť. Vždy je niečo pre niečo. Je už po zápase a treba uznať aj kvalitu súpera, doplnil Weiss starší.

Budúcnosť srbského útočníka Čavrića?

Aleksandar Čavrić má pripravenú novú zmluvu na 2 a pol roka, ešte ju nepodpísal. Na druhej strane má ponuky, niet sa čomu čudovať, keďže hral vynikajúco. Uvidíme, ako sa rozhodne on a aj klub.

Treba to trošku oživiť. Musíme priviesť minimálne troch hráčov do konkurencie. Niektorí hráči odídu, končia sa im zmluvy, to je normálne, dodal na záver tlačovej konferencie.

Slovan Bratislava zakončí futbalovú jeseň v nedeľu a to prestížnym domácim ligovým súbojom s Dunajskou Stredou.