Trnava a Slovan spoznali dočasný trest od disciplinárnej komisie

Niké Liga 2023/24

autor hetrik.sk

Trnava a Slovan spoznali dočasný trest od disciplinárnej komisie

Disciplinárna komisia slovenského futbalového zväzu zatiaľ síce nerozhodla o trestoch za správanie fanúšikov počas zápasu 11. kola Fortuna ligy medzi Spartakom Trnava a Slovanom Bratislava, no udelila predbežné ochranné opatrenia.

Trnava bude až do konečného rozhodnutia hrať doma bez divákov. Slovan sa bude musieť zaobísť bez fanúšikov na štadióne súpera.

Stanovisko DK SFZ:

Stretnutie musel rozhodca pre bitky a vniknutie fanúšikov predčasne ukončiť už v 12. minúte a prezídium riadiaceho orgánu súťaže - Únie ligových klubov v stredu 20. októbra rozhodlo o kontumácii zápasu v prospech Slovana Bratislava 3:0.

Udalosťami sa zaoberala na dnešnom zasadnutí aj disciplinárna komisia SFZ, ktorá tresty zatiaľ nevyriekla, keďže chce získať čo najviac pokladov a všetko dôkladne prešetriť. Už budúci štvrtok 28. októbra vypočuje zástupcov oboch klubov a mali by padnúť tresty.

Dovtedy však uložila predbežné ochranné opatrenia Spartaku Trnava na všetky domáce zápasy Fortuna ligy i Slovnaft Cupu odohrať ich bez divákov s tým, že vstup bude umožnený iba deťom do 15 rokov pokiaľ sa nerozhodne vo veci samej.

Predbežné ochranné opatrenia DK uložila aj Slovanu Bratislava s tým, že ich fanúšikovia majú zákaz vycestovať na všetky zápasy Fortuna ligy i Slovnaft Cupu hrané na ihriskách súperov až kým sa nerozhodne vo veci samej. Nejde teda o sankcie, ale len o predbežné opatrenia, ktoré budú platiť, kým nebude rozhodnuté o trestoch.