Turecké médiá špekulujú o novom klube Mareka Hamšíka. Vyjadril sa aj majiteľ Slovana

Slovensko

autor hetrik.sk

Turecké médiá špekulujú o novom klube Mareka Hamšíka. Vyjadril sa aj majiteľ Slovana

Slovenskému futbalistovi Marekovi Hamšíkovi po sezóne 2022/23 skončí dvojročný kontrakt v Trabzonspore.

Aká teda bude budúcnosť jedného z najlepších futbalistov v našej histórii?Turecký novinár Resat Can Ozbudak prišiel na Twitteri s informáciou o veľkom záujme Kayserisporu. Aktuálne ôsme mužstvo Süper Lig už malo údajne začať rokovania.

Tréner Trabzonsporu Nenad Bjelica na tému budúcnosti slovenského futbalistu vyhlásil, že sa s ním porozpráva až po skončení sezóny.

Ďalšou variantou by mohol byť príchod do Slovana Bratislava, čo by privítal aj samotný majiteľ klubu.

Marek je famózny hráč a určite by mal nášmu mužstvu čo ponúknuť. Najmä v Európe. Ide o to, ako sa rozhodne. Slovanu dal veľa už v mladosti a bol by som rád, keby sa vrátil.

Dôležitý bude zdravotný stav a jeho rozhodnutie bude určite závisieť aj od rodiny, povedal Ivan Kmotrík st. v najnovšom rozhovore pre sport24.pluska.sk.


Najreálnejšie to však vyzerá na odchod Hamšíka do dôchodku, podľa viacerých vyjadrení sa 35-ročný rodák z Banskej Bystrice plánuje venovať trénerskej činnosti vo svojej futbalovej akadémii.

Na oficiálne rozhodnutie si však budeme musieť zrejme počkať až po skončení tureckej ligy. Na Trabzonspor čakajú ešte dve kolá, priebežne figuruje na šiestej priečke.

Foto: Instagram/Trabzonspor